0948 50 60 79Po-Pia: 9:00 - 16:00
0,00 € / 0ks

Zaujímavosti

Aká je životnosť matraca, aby neprišiel o svoje vlastnosti?

Investícia do nových matracov nie je najlacnejšou záležitosťou a mnoho ľudí ich výmenu opomína. Máte matrac už pätnásť rokov a stále slúži, tak načo ho vymieňať? Aj keď na matraci nie je vidieť, že jeho životnosť už skončila, jeho kvalita a vlastnosti už nie sú také ako keď ste ho kupovali. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, kedy končí bežná životnosť matracov.

Trápi vás nadmerné potenie počas spánku?

Aj keď je postoj k poteniu často negatívny, ide o proces, ktorý je nevyhnutý pre normálne fungovanie tela. Odstraňuje z tela toxíny, udržiava telesnú teplotu a v neposlednom rade aj rovnováhu soli. Problém môže nastať vtedy, keď sa jedná o nadmerné potenie.

Fázy spánku a čo sa počas nich s nami odohráva

Vedieť, čo sa s nami deje potom, ako zavrieme oči a upadneme do spánku, je pre zdravý a osviežujúci odpočinok kľúčové. Aby bol spánok naozaj kvalitný, malo by počas jednej noci u človeka prebehnúť približne 4 až 6 spánkových cyklov. Samozrejme, ide len o orientačné číslo, keďže mladí ľudia zvyčajne nemávajú taký problém s nespavosťou ako seniori. Prečítajte si, ako vyzerajú jednotlivé fázy spánku a vyskúšajte fintu, s pomocou ktorej sa budete ráno prebúdzať oddýchnutí a s úsmevom na tvári.

 

8 vecí, ktoré by ste nemali robiť pred spaním

Až tretina ľudí v súčasnosti zažíva ťažkosti pri zaspávaní. Môžu za to niektoré večerné a nočné rituály, ktoré spánok narúšajú. Tie môžu dokonca priniesť so sebou rôzne zdravotné ťažkosti. Preto by sa mali obmedziť čím skôr, aby bol spánok kvalitnejší. Toto sú veci a rituály, ktoré by sa pred spaním nemali robiť. 

 

Ranná bolesť chrbtice a stuhnutosť

Budíte sa ráno stuhnutí a s bolesťami chrbta? Takýchto prípadov z roka na rok pribúda. Ak sa nejedná o sporadickú záležitosť, určite nad tým nemávnite rukou! Ostrá ranná bolesť chrbta, ktorá vám bráni začať deň naplno, môže byť príznakom závažných ochorení. Ranná bolesť chrbtice môže znamenať napríklad problémy so srdcom, obličkami, dýchacími či tráviacimi orgánmi alebo ochoreniami močových ciest. U žien môže chrbtica bolieť napríklad aj pri niektorých druhoch gynekologických ochorení.

Čo by sa stalo keby ste nespali 11 dní? Niekoľko šokujúcich experimentov z minulosti

Ako už všetci určite viete, spánok je pre naše telo neuveriteľne dôležitý. Zdravý dospelý človek by mal spať 7 – 8 hodín, deti by si mali pospať ešte o niečo dlhšie. Spánok nie je len o tom, aby si vaše telo oddýchlo a načerpalo nové sily. Mozog práve v tom čase podstupuje „upratovanie“ a regeneruje sa nám nervový systém. Čo sa môže stať, keby ste túto, pre mnohých ľudí obľúbenú činnosť, na dlhší čas vynechali?

Prečo je spánok dôležitý pre tínedžerov

Počas puberty je rozpor medzi sociálnymi a biologickými hodinami výraznejší ako v ktoromkoľvek inom období ľudského života. Tínedžerov doslova naháňame do postele a ráno ich zase nemôžeme prinútiť vstať. Vo všeobecnosti je známe, že menej ako šesť hodín spánku má škodlivý vplyv na ľudské zdravie. U adolescentov však môže byť táto hranica ešte vyššia. Vedci totiž zistili, že nedostatok spánku je spojený nielen s horšou koncentráciou či komunikáciou, ale aj s horšími známkami.

Potrebujú ženy viac spánku ako muži?

Hovorí sa, že na rozdiel od mužov, ženy dokážu vykonávať viacero vecí naraz a ich mozog pracuje zložitejšie. To znamená, že potrebujú aj viac času na jeho regeneráciu. A čo mozgu poskytne najlepší oddych? Hádate správne, nie je to nič iné ako práve spánok.

Viete, čo sa deje kým spíte? Fakt číslo 5 vás možno prekvapí!

Spánok nie je len príjemnou činnosťou, ktorú každodenne radi vykonávame, ale je aj dôležitým prvkom, aby organizmus mohol správne fungovať. Hoci v dnešnej hektickej dobe má mnoho ľudí problém načasovať si spánok v dostatočne dlhej dĺžke, telo sa oklamať nedá. Viete, čo sa vlastne deje kým spíte? Nasledovné fakty vás možno prekvapia.

História matraca – vedeli ste, že ...

Bez matraca si dnes život nedokážeme predstaviť. Hrá totiž nezastupiteľnú úlohu pri spánku a používame ho každý jeden deň na odpočinok. Od jeho kvality závisí pohoda a dokonalé oddýchnutie si počas noci. Výrobcovia sa doslova predháňajú v ponuke matracov a vybrať si ten správny vyžaduje dostatok času i pozornosti.

12
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO
 • Vankúš ZADARMO
 • Možnosť platby kartou
 • Atypické matrace na mieru
 • Skúsenosti 9 rokov
 • Vybraný tovar do 5 dní
 • 1. eshop s matracmi na trhu
 • Slovenská firma
 • Výroba do 10 dní
 • Možnosť vrátiť do 15 dní
 • Showroom s matracmi