Ako sú matrace balené?

Vysoké matrace 1+1 VERONIKAMatrace doručujeme prostredníctvom prepravných kuriérskych spoločností, ktoré okrem našich matracov doručujú aj iné priemyselné tovary. Reálne teda hrozí riziko poškodenie našich zásielok. Preto sa snažíme minimalizovať možnosť poškodenia vhodným balením a stále častejšie využívame technológiu komprimovania (stočenia matraca do rolky).

Balenie podľa typu matraca

Aby sa pri preprave matrace a ich jemné poťahy nepoškodili, je potrebné venovať distribúcii zvýšenú pozornosť.

Len niektoré modely matracov nie je možné skomprimovať (zrolovať). Tieto matrace sa v reálnom rozmere zabalia najprv do transparentných fólií a následne ešte do pevnejších čiernych fólií, prípadne u extra ťažkých balíkov aj do kartónu a tak sú expedované. 

Väčšinu matracov už expedujeme v modernom skomprimovanom balení

Matrace patria medzi objemné zásielky, čo prináša problémy s ich prevozom. Často sa nás preto zákazníci pýtajú, či sú matrace balené vákuovo (teda skomprimované a stočené). Stále viacej sa snažíme túto technológiu využívať a momentálne 99% zásielok expedujeme v skomprimovanom stave.

Na produktovej stránke každého matraca pod popisom výrobku sa nachádza tabuľka Špecifikácie, kde uvádzame, ako bude matrac prepravovaný - či zrolovaný alebo bez stlačenia.

Totiž všetky materiály používané na výrobu matracov sú elastické, je možné ich stlačiť. Technológia komprimovania matracov spočíva v postupnom stlačení a zvinutia matraca do rolky a následného zabalenia do veľmi pevnej fólie. Z veľkého neforemného balíka napr. 200 x 90 x 20 cm takto vzniká rolka 90 x 40 x 40 cm, ktorá je skladná a prenosná.

Porovnanie výhod balenia

Po skomprimovaní sa s balíkom výrazne jednoduchšie manipuluje. So štandardne balenými matracmi sa manipuluje ťažšie a preto sa musí venovať baleniu a ochrane obsahu väčšia pozornosť. Z tohto dôvodu sa na balíky pridávajú aj manipulačné popruhy, s ktorými sa balík jednoduchšie dvíha a presúva. Ale aj tak často hrozí vysoké riziko poškodenia. So skomprimovanými matracmi sa manipuluje jednoduchšie a tým sa minimalizuje riziko poškodenia.

Zákazník si môže nechať doručiť zásielku aj do práce a matrace si jednoducho prevezie domov akýmkoľvek aj menším autom, keďže rolka má kompaktné rozmery.

Štandardné balenie má jedinú výhodu, že matrace sú po doručení okamžite použiteľné. Po vybalení sa dajú matrace vložiť do postele a okamžite využívať. Nemusí sa čakať 1-3 dni, kým matrace obnovia svoj tvar na 100%. U komprimovaných matracov môže trvať aj 3 dni, kým získajú svoj prirodzený tvar. No zároveň platí, že nič nebráni ich využívaniu. Matrace sa dajú začať používať už cca hodinu po vybalení, čaká sa len na obnovenie tvaru.

Google+