0,00 € / 0ks
0
Samostatnou kategórou penových matracov sú matrace s pamäťovou, často označovanou aj ako lenivou penou. Najmodernejšia pena vyvinutá v laboratóriách NASA pre potreby kozmonautov.
dokg
-

Antibakteriálne matrace

Počet alergikov neustále rastie a tým úmerne rastie aj dopyt po antibakteriálnych matracoch. Antibakteriálne matrace znižujú a odstraňujú alergény plesní i roztočov a tým pádom poskytujú kvalitný a spokojný spánok nielen pre alergika.Viac

Antibakteriálne

Doporučujeme:

SPIMSI CHLADIVO luxusný penový matrac

Patríte medzi ľudí, ktorým je počas spánku horúco a potom sa viac potia? Luxusný matrac z elastickej pamäťovej peny VISCOOL® s chladivým efektom, dá raz a navždy bodku za spánkom plným potu. Spomínaná pamäťová pena VISCOOL® sa totiž pôsobením ľudského tepla nezahrieva a zabezpečuje matracu jedinečný chladivý efekt.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 549.00€
615.00€
SPIMSI SVIEŽO taštičkový matrac antibakteriálny

Kombinácia kvalitného jadra s antibakteriálnou penou s certifikovanou úpravou SANITIZED® len dáva znať, že ide naozaj o kvalitu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 140 kg
Na pevný podklad
od 370.95€
415.00€
SPIMSI FRESH matrac s antibakteriálnou penou

Matrac SPIMSI FRESH ocenia nielen alergici ale všetci tí, ktorým záleží na hygiene lôžka a zdravom spánku bez roztočov a plesní. Ide o matrac so špeciálnou antibakteriálnou penou SANITIZED®, ktorá obsahuje otvory upravujúce tuhosť matraca v oblasti ramien a zabezpečujú tým maximálnu vzdušnosť. Použitie HR peny so 7-zónovou profiláciou len podčiarkuje lepšie prevzdušnenie matraca a rýchlejšie odvetranie vlhkosti z neho.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 290.00€
325.00€
SPIMSI POHODA matrac s antibakteriálnou penou

Penový matrac SPIMSI POHODA patrí do skupiny matracov, ktoré obsahujú špeciálnu antibakteriálnu penu s certifikovanou úpravou SANITIZED®, ktorá likviduje baktérie, huby, roztoče, plesne i ďalšie nežiadúce mikroorganizmy. Obsahuje taktiež kvalitnú studenú BIO-HR penu so 7-zónovou profiláciou a navyše je z obidvoch strán perforovaný pre jeho lepšie prevzdušnenie.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 241.95€
270.00€
SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNE antibakteriálny matrac

Ortopedický matrac SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNE predčí vaše očakávania. Ide o komfortný matrac so špeciálnou antibakteriálnou penou SANITIZED®. Na lepšie prevzdušnenie matraca je táto pena s ventilačnými otvormi. Vysoký komfort podčiarkuje obojstranné použitie vysoko kvalitnej studenej HR peny. Z jednej strany s antidekubitnou profiláciou, no a z druhej tvarovanej do nopov so 7-zónovou profiláciou.

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 325.95€
365.00€
ANTIBACTERIAL antibakteriálny matrac

Kompaktný matrac celý vyrobený z inovatívnej antibakteriálnej peny s certifikovanou úpravou ULTRA-FRESH. Likviduje roztoče a mikroorganizmy a poskytne účinnú ochranu pre extrémne citlivú pokožku.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 325.95€
370.00€
HOSTELA antibakteriálny matrac

7-zónový antibakteriálny matrac vyrobený z 2 druhov moderných pien. Vrchná "masážna" vrstva modernej peny s antibakteriálnou úpravou SANITIZED® poskytne výborný komfort a garantuje vysokú hygienu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 174.95€

Z akých materiálov sú antibakteriálne matrace?

Antibakteriálne matrace sa vyrábajú kombináciou materiálov, ktoré nepodporujú výskyt roztočov a baktérií alebo ich priamo eliminujú. Označujú sa aj ako antiroztočové matrace. Medzi takéto materiály patria rôzne moderné peny so špeciálnou antibakteriálnou úpravou, latexová pena, Aloe vera či striebro.

Penové antibakteriálne matrace – ich jedinečná štruktúra a zloženie neposkytuje mikroorganizmom vhodné podmienky na ich rast a rozmnožovanie. Penové antibakteriálne matrace majú špeciálnu úpravu pien, ktorá zabraňuje rastu mikroorganizmov a preto by ste sa pri výbere matraca pre alergika mali zamerať na túto špeciálnu úpravu.

Antibakteriálne úpravy pien:

 • Antibakteriálne peny s certifikovanou úpravou SANITIZED® – táto úprava zaručí dlhšiu životnosť matraca, pričom likviduje baktérie, plesne, huby, roztoče a ďalšie nežiadúce mikroorganizmy v matraci, ktoré spôsobujú nepríjemnosti všetkým alergikom. Úprava chráni peny pred nepríjemným zápachom, ktorý je spôsobený týmito mikroorganizmami. Ide o biocídnu látku, nezávadnú a vhodnú aj pre deti do 3 rokov.
 • Peny s antibakteriálnou úpravou ULTRA-FRESH – úprava poskytuje účinnú a predovšetkým trvalú ochranu pred alergénmi ako sú plesne, kvasinky, roztoče, či iné mikroorganizmy. Pena ošetrená antimikrobiálnou zložkou ULTRA-FRESH inhibuje rast mikroorganizmov. Antibakteriálne matrace s touto úpravou sú skvelé nielen pre alergikov a astmatikov, ale aj pre zákazníkov s kožnými problémami.

Antibakteriálne latexové matrace – majú vzduchové kanáliky a perforované jadrá, čím je zabezpečená priedušnosť matraca, čo je pre zdravý spánok veľmi dôležité.

Latex je prírodný materiál so širokým spektrom antialergických vlastností. Zdravotne nezávadný, má vysokú odolnosť voči baktériám a proti plesniam. Latex je hypoalergénny, neabsorbuje prach a jeho antibakteriálne vlastnosti zabraňujú šíreniu plesní, roztočov a baktérií.

Antibakteriálne matrace majú kvalitný poťah

Antibakteriálne matrace potrebujú kvalitný poťah, ktorý by mal byť snímateľný. Dôležité je aj pravidelné pranie pri teplote aspoň 60 °C. Ideálne sú poťahy z antibakteriálnych materiálov s antiroztočovou úpravou vhodné pre astmatikov a alergikov.

Poťahy na antibakteriálne matrace obsahujú výťažky rastlín, napr. Aloe Vera či striebro. Striebro vo vlhkom prostredí potláča rast mikroorganizmov, baktérií a kvasiniek alebo ich úplne usmrcuje.

Antibakteriálne poťahy:

 • Poťah Silveractive – antibakteriálny poťah vyrobený z polyesterovej strečovej pleteniny, ktorá obsahuje ióny striebra. Vo vlhkom prostredí striebro potláča rast mikroorganizmov, baktérií a kvasiniek alebo ich úplne usmrcuje.
 • Poťah s výťažkami z morských rias Spirulina – s antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami. Zabraňuje rastu plesní a zabezpečuje vynikajúcu hygienu. Obsahuje prírodné vitamíny, minerály a aminokyseliny. Počas spánku sa uvoľňujú, čo pôsobí blahodarne na ľudskú pokožku.
 • Poťah ALOE VERA – antialergický a antibakteriálny poťah s extraktmi výťažkov z rastliny Aloe Vera. Zaručuje dostatočnú hygienu matraca, so schopnosťou regenerácie pokožky ľudského tela.
 • Snímateľný poťah Merilou – so schopnosťou regenerácie pokožky. Obsahuje striebro, ktoré je ideálne pri alergii na prach a pri problémoch s nadmerným potením. Má antistatické, antimykotické a antibakteriálne vlastnosti, zabraňuje rastu plesní.
 • Medicott Silver – svojím zložením zabraňuje tvorbe a usadzovaniu roztočov i plesní.
 • Tencel – poťah prirodzene antibakteriálny a antiroztočový. Poťah sa rýchlo vysúša, čím zabezpečuje vysokú hygienu matraca.

Komu odporúčame antibakteriálne matrace?

Antibakteriálne matrace odporúčame všetkých, ktorým záleží na hygiene lôžka a vyžadujú priedušné materiály, predovšetkým však:

 • astmatikom
 • alergikom a
 • a tým, ktorí sa nadmerne potia

Vhodný podklad pod antibakteriálne matrace

Roztočom sa darí predovšetkým vo vlhku a teda je veľmi dôležité, aby bol matrac dobre prevzdušnený nielen počas spánku ale aj mimo neho. Antibakteriálne matrace je nutné uložiť na latkový alebo lamelový rošt s predpätými lamelami. Rošt je totiž priedušný, matrac na ňom rýchlejšie vysychá a je zabezpečené optimálne odvetranie.

Späť k produktom
 • Overený zákazník

  100%

  Ja som bol s obchodom spokojny, tovar je kvalitny a bol rychlo dodany.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Perfektná komunikácia, rýchle vybavenie objednávky.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  ... matrace došli v rámci uvedenej dodecej doby, nestocene a v poriadku ...

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia