0,00 € / 0ks
0
Hygienické matrace, ktoré odolávajú baktériám a alergénom.
Vysoko pružné penové matrace s dlhou životnosťou a odolnosťou.
Pevné a odolné matrace s vysokou priedušnosťou a prírodnými vlastnosťami.
Vysoko pružné a odolné, vyrobené z prírodného kaučuku pre zdravý spánok.
Matrace, ktoré sa prispôsobia tvaru vášho tela pre maximálne pohodlie.
Vhodné pre všetky vekové skupiny, ideálne na pružný lamelový rošt.
Ekologicky šetrné matrace, vyrobené za pomoci prírodných materiálov.
Tradičný typ matraca, ktorý ponúka dobrú oporu a cirkuláciu vzduchu.
Kombinácia pohodlia a podpory za výhodnejšiu cenu.
Kombinácia rôznych vrstiev pre optimálnu podporu a pohodlie.
Poskytujú vynikajúcu podporu tela vďaka individuálne zabaleným pružinkám.
dokg
-

Matrace pre alergikov

HOSTELA Antibakteriálny matracMatrace pre alergikov sa vyrábajú kombináciou materiálov, ktoré nepodporujú alebo priamo eliminujú výskyt roztočov a baktérií (označujú sa aj ako antiroztočové matrace ). Medzi tieto materiály patria najmä moderné peny so špeciálnou antibakteriálnou úpravou, ale aj latexová pena alebo Aloe vera a striebro.Viac

Matrace pre alergikov

Doporučujeme:

HOSTELA antibakteriálny matrac

7-zónový antibakteriálny matrac vyrobený z 2 druhov moderných pien. Vrchná "masážna" vrstva modernej peny s antibakteriálnou úpravou SANITIZED® poskytne výborný komfort a garantuje vysokú hygienu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
Výhodná cena
od 174.95€
SPIMSI POHODA matrac s antibakteriálnou penou

Penový matrac SPIMSI POHODA patrí do skupiny matracov, ktoré obsahujú špeciálnu antibakteriálnu penu s certifikovanou úpravou SANITIZED®, ktorá likviduje baktérie, huby, roztoče, plesne i ďalšie nežiadúce mikroorganizmy. Obsahuje taktiež kvalitnú studenú BIO-HR penu so 7-zónovou profiláciou a navyše je z obidvoch strán perforovaný pre jeho lepšie prevzdušnenie.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
2 tuhosti
od 241.95€
270.00€
SPIMSI SVIEŽO taštičkový matrac antibakteriálny

Kombinácia kvalitného jadra s antibakteriálnou penou s certifikovanou úpravou SANITIZED® len dáva znať, že ide naozaj o kvalitu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 140 kg
Na pevný podklad
od 370.95€
415.00€
HERBAPUR H ESENCE prírodný pamäťový matrac

Zdravotný matrac HERBAPUR H ESENCE je plný prírodných materiálov. Obsahuje pamäťovú penu Visco s esenciálnymi extraktmi Harmančeka, kvalitnú Biogreen penu s prírodnými esenciálnymi olejmi z kokosa, ľanu i vlny a vrstvu z prírodných vlákien rastliny agáve. Celú paletu prírodných materiálov zavŕši kvalitný strečový poťah Herbapur s bylinami

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 457.95€
HERBAPUR H CAMILA matrac s pamäťovou penou Harmanček

Prírodný partnerský matrac HERBAPUR H CAMILA obsahuje vrstvu morskej trávy, ktorá mu dodá vôňu čerstvo pokosenej trávy. Dokonalý odpočinok poskytne obojstranne použitá pamäťová pena Visco s esenciálnymi extraktmi Harmančeka, ktorá vytvára len malý protitlak na telo ležiaceho človeka.

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 478.95€
SILVER BioGreen inovatívny pamäťový matrac

Maximálny komfort a hygienu počas spánku zabezpečí penový matrac SILVER BioGreen s pamäťovou penou so striebrom. Má antialergické a antibakteriálne účinky. Použitá BioGreen pena v matraci s prírodnými a esenciálnymi olejmi jeho komfort ešte zvýši a zároveň dodá matracu potrebnú pružnosť.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 412.95€
SPRING HORSE LUX taštičkový BIO matrac

Prírodný a ortopedický matrac SPRING HORSE LUX s konským vlasím a 5-zónovým taštičkovým jadrom pre optimálnu polohu pri spánku.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 130 kg
od 369.95€
SILVER Therapy partnerský pamäťový matrac

Komfortný partnerský matrac s pamäťovou penou a dvojitou tuhosťou. Zdravotný, antibakteriálny a antialergénny, s maximálnou hygienou a komfortom.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 457.95€
SPIMSI CHLADIVO luxusný penový matrac

Patríte medzi ľudí, ktorým je počas spánku horúco a potom sa viac potia? Luxusný matrac z elastickej pamäťovej peny VISCOOL® s chladivým efektom, dá raz a navždy bodku za spánkom plným potu. Spomínaná pamäťová pena VISCOOL® sa totiž pôsobením ľudského tepla nezahrieva a zabezpečuje matracu jedinečný chladivý efekt.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 549.00€
615.00€
SPIMSI FRESH matrac s antibakteriálnou penou

Matrac SPIMSI FRESH ocenia nielen alergici ale všetci tí, ktorým záleží na hygiene lôžka a zdravom spánku bez roztočov a plesní. Ide o matrac so špeciálnou antibakteriálnou penou SANITIZED®, ktorá obsahuje otvory upravujúce tuhosť matraca v oblasti ramien a zabezpečujú tým maximálnu vzdušnosť. Použitie HR peny so 7-zónovou profiláciou len podčiarkuje lepšie prevzdušnenie matraca a rýchlejšie odvetranie vlhkosti z neho.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 290.00€
325.00€
SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNE antibakteriálny matrac

Ortopedický matrac SPIMSI ANTIBAKTERIÁLNE predčí vaše očakávania. Ide o komfortný matrac so špeciálnou antibakteriálnou penou SANITIZED®. Na lepšie prevzdušnenie matraca je táto pena s ventilačnými otvormi. Vysoký komfort podčiarkuje obojstranné použitie vysoko kvalitnej studenej HR peny. Z jednej strany s antidekubitnou profiláciou, no a z druhej tvarovanej do nopov so 7-zónovou profiláciou.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 120 kg
od 325.95€
365.00€
RED MOON ANTIBACTERIAL antibakteriálny matrac

Kompaktný matrac celý vyrobený z inovatívnej antibakteriálnej peny s certifikovanou úpravou ULTRA-FRESH. Likviduje roztoče a mikroorganizmy a poskytne účinnú ochranu pre extrémne citlivú pokožku.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 325.95€
370.00€

Počet alergikov neustále rastie a mnoho ľudí je alergických na nejakú látku. Či už ide o alergiu na niektoré potraviny, domáce zvieratá, peľ, plesne alebo roztoče, odporúča sa odstrániť alergény z dosahu alergika. Inak tomu nie je ani pri alergii na roztoče či plesne. Našťastie sú na trhu matrace pre alergikov, ktoré znižujú alebo odstraňujú alergény plesní a roztočov, a tým pádom poskytnú kvalitný a pokojný spánok.

Z akých materiálov sú matrace pre alergikov?

V dnešnej dobe je ponuka matracov pre alergikov veľmi bohatá. Antibakteriálne matrace pre alergikov sa vyrábajú kombináciou materiálov, ktoré nepodporujú alebo priamo eliminujú výskyt roztočov a baktérií (označujú sa aj ako antiroztočové matrace). Medzi tieto materiály patria najmä moderné peny so špeciálnou antibakteriálnou úpravou, ale aj latexová pena.

Penové matrace – jedinečná štruktúra a zloženie pien neposkytuje mikroorganizmom vhodné podmienky pre ich rast a rozmnožovanie. Penové matrace je možné ľahko vetrať, sú vysoko priedušné a hygienické. Pri výbere penového matraca pre alergikov odporúčame zamerať sa na to, aby mali peny špeciálnu úpravu, ktorá zabraňuje rastu mikroorganizmov.

Môžete sa stretnúť s týmito antibakteriálnymi úpravami pien:

 • Peny s antibakteriálnou úpravou ULTRA-FRESH – úprava poskytuje účinnú a predovšetkým trvalú ochranu pred alergénmi ako sú plesne, kvasinky, roztoče, či iné mikroorganizmy. Pena ošetrená antimikrobiálnou zložkou ULTRA-FRESH inhibuje rast mikroorganizmov. Matrace s touto úpravou sú skvelé nielen pre alergikov a astmatikov, ale aj pre zákazníkov s kožnými problémami.
 • Antibakteriálne peny s certifikovanou úpravou SANITIZED® – táto úprava zaručí dlhšiu životnosť matraca, pričom likviduje baktérie, plesne, huby, roztoče a ďalšie nežiadúce mikroorganizmy v matraci, ktoré spôsobujú nepríjemnosti všetkým alergikom. Navyše chráni peny pred nepríjemným zápachom, ktorý je spôsobený týmito mikroorganizmami. Ide o biocídnu látku, nezávadnú a vhodnú aj pre deti do 3 rokov.

Latex – prírodný materiál so širokým spektrom antialergických vlastností. Zdravotne nezávadný, má vysokú odolnosť voči baktériám a proti plesniam. Latex je hypoalergénny, neabsorbuje prach a jeho antibakteriálne vlastnosti zabraňujú šíreniu plesní, roztočov a baktérií.

Latexové matrace majú vzduchové kanáliky a perforované jadrá, čím je zabezpečená priedušnosť matraca, čo je pre zdravý spánok veľmi dôležité.

Záleží aj na poťahu

Antibakteriálne matrace pre alergikov potrebujú aj správny poťah, ktorý by mal byť snímateľný. Dôležité je aj pravidelné pranie pri teplote aspoň 60 °C. Ideálne sú poťahy z antibakteriálnych materiálov s antiroztočovou úpravou vhodné pre astmatikov a alergikov. Pri týchto poťahoch sa používajú výťažky rastlín, napr. Aloe Vera, či striebro. Striebro vo vlhkom prostredí potláča rast mikroorganizmov, baktérií a kvasiniek alebo ich úplne usmrcuje.

Antibakteriálne snímateľné poťahy:

 • Poťah s výťažkami z morských rias Spirulina – s antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami. Zabraňuje rastu plesní a zabezpečuje vynikajúcu hygienu. Obsahuje prírodné vitamíny, minerály a aminokyseliny. Počas spánku sa uvoľňujú, čo pôsobí blahodarne na ľudskú pokožku.
 • ALOE VERA – antialergický a antibakteriálny poťah s extraktmi výťažkov z rastliny Aloe Vera. Zaručuje dostatočnú hygienu matraca, so schopnosťou regenerácie pokožky ľudského tela.
 • Merilou – so schopnosťou regenerácie pokožky. Obsahuje striebro, ktoré je ideálne pri alergii na prach a pri problémoch s nadmerným potením. Má antistatické, antimykotické a antibakteriálne vlastnosti, zabraňuje rastu plesní.
 • Tencel – poťah prirodzene antibakteriálny a antiroztočový. Poťah sa rýchlo vysúša, čím zabezpečuje vysokú hygienu matraca.
 • Poťah Silveractive – antibakteriálny poťah vyrobený z polyesterovej strečovej pleteniny, ktorá obsahuje ióny striebra. Vo vlhkom prostredí striebro potláča rast mikroorganizmov, baktérií a kvasiniek alebo ich úplne usmrcuje.
 • Medicott Silver – svojím zložením zabraňuje tvorbe a usadzovaniu roztočov a plesní.

Pre koho sú antibakteriálne matrace pre alergikov vhodné?

Antibakteriálne matrace sú, samozrejme, vhodné pre všetkých, ktorým záleží na hygiene lôžka a vyžadujú priedušné materiály, predovšetkým však:

 • astmatikov,
 • alergikov a
 • pre tých, ktorí sa nadmerne potia.

Pre antibakteriálne matrace pre alergikov zvoľte vhodný podklad

Roztočom sa darí predovšetkým vo vlhku a teda je veľmi dôležité, aby bol matrac dobre prevzdušnený nielen počas spánku, ale aj mimo neho. Antibakteriálne matrace pre alergikov je nutné uložiť na latkový alebo lamelový rošt s predpätými lamelami. Rošt je totiž priedušný, matrac na ňom rýchlejšie vysychá a je zabezpečené optimálne odvetranie matraca.

Článok v našom blogu: Roztoče v posteli - ako sa ich zbaviť?

190 x 80 cm 190 x 85 cm 190 x 90 cm 195 x 80 cm 195 x 85 cm
195 x 90 cm 200 x 80 cm 200 x 85 cm 200 x 90 cm 200 x 100 cm
200 x 120 cm 200 x 140 cm 200 x 160 cm 200 x 180 cm 200 x 200 cm
Späť k produktom
 • Overený zákazník

  100%

  Darček anatomický vankúš mohol mať obliečku

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Výhoda je v tom, že tento rozmer v leviciach sa nadá kúpiť a bol mi dovezený až pred dom.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Rychle dodanie.super spokojnost

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia