0,00 € / 0ks
0

Zaujímavosti o ľudskom spánku

Spávate so svojím psíkom? Pomáhate si tým ku kvalitnejšiemu odpočinku

Akosi sa už zaužívalo, že psy do postele nepatria. Vraj to môže viesť k nepokojnému spánku a dokonca k poraneniam či chorobám. Najnovšie štúdie však zistili, že ak budete mať svojho psíka nablízku, kým budete driemať, môžete dopomôcť vám aj vášmu psíkovi k lepšiemu spánku.

02.01.2024
Majú sny hlbší význam? Najznámejšie teórie odhaľujú, čo znamená nočné snívanie

Existuje množstvo snárov, ktoré podrobne vysvetľujú, čo znamenajú jednotlivé sny. Podľa nich ide o akési symboly, ktoré nám odhaľujú, čo nás v budúcnosti postretne.  Avšak to, čo sa nám prisní, v skutočnosti odráža naše spomienky, obavy alebo túžby. Prečítajte si, čo si o tom myslia odborníci.

28.11.2023
Na ktorej strane postele spíte? Pozrite si, čo o vás prezrádza váš výber

Možno ste sa nad výberom strany postele nikdy nezamýšľali. Napriek tomu si vždy vyberiete tú istú, pri okne alebo dverách, bez ohľadu na to, kde spíte. Podľa najnovších výskumov však to, čo sa zdá ako zvyk, prípadne čisto praktické rozhodnutie, môže o vás prezradiť oveľa viac, ako by ste si mysleli.

16.10.2023
Ktoré polohy pri spánku spôsobujú vrásky na tvári? Zistite, aký vplyv majú spánkové návyky na pleť

Večerná starostlivosť o pleť sa rozhodne nekončí v okamihu, keď položíte hlavu na vankúš. V skutočnosti má veľký vplyv na zdravie a vzhľad vašej pleti aj poloha, v ktorej najčastejšie spíte. Dokonca môže byť aj dôvodom vzniku predčasných vrások.

10.10.2023
Narkolepsia sťažuje život mnohým ľuďom. Prečítajte si, čo sa skrýva za týmto nepríjemným ochorením

Nadmerná únava a ospalosť počas dňa môžu byť signálom, ktorý poukazuje na hlbšiu príčinu, ako je „len nedostatok spánku. Môže ísť napríklad o narkolepsiu, ktorá predstavuje jednu zo spánkových porúch. Ľudia s narkolepsiou majú problém zostať dlhší čas bdelí a často náhle zaspávajú. To, samozrejme, spôsobuje vážne problémy v ich každodennom živote.

29.09.2023
Ako šport ovplyvňuje kvalitu spánku?

Každý sa rád dobre a kvalitne vyspí. Možno ste už počuli o tom, že pravidelný spánok prispieva ku kvalite spánku a zlepšuje ho vo všetkých fázach. Ako teda šport a spánok spolu súvisia?

14.07.2023
Mali by ste spávať na pravom alebo na ľavom boku? Prečítajte si, od čoho to závisí

Možno to znie banálne, ale spánková poloha môže výrazne ovplyvniť vašu celkovú pohodu. V závislosti od daného veku, zdravotného stavu a typu postavy totiž môže byť pre vás určitá poloha lepšia ako ostatné. Presvedčte sa o tom sami v našom článku.

19.05.2023
Vyskúšajte rozdiel medzi bielym, hnedým a ružovým šumom a vyspite sa dosýta

Možno ste už počuli o „bielom šume“, ktorý je obzvlášť obľúbený pri zaspávaní detí, ale viete niečo o hnedom alebo ružovom šume? V dnešnom článku vám vysvetlíme, ako sa navzájom líšia a ktoré zvuky k nim môžeme priradiť. Potom je už len na vás, aby ste zistili, ktorý z nich vám vyhovuje najviac.

06.04.2023
Poruchy spánku u mužov + tipy pre lepší odpočinok

Spánok je životne dôležitý pre každého, ale vedeli ste, že spánok mužov a žien sa navzájom líši? Navyše, veľa mužov nemá dostatok kvalitného spánku napriek tomu, že v posteli strávia dostatok hodín. Často sú na príčine práve poruchy spánku.

03.03.2023
Vedeli ste, že kvalita spánku môže mať vplyv na pokožku?

Na to, aby ste vyzerali mladšie, nemusíte používať drahé krémy proti starnutiu. Ako ukazujú výsledky viacerých štúdií, možno by stačilo len dopriať si viac hodín spánku.

10.02.2023
123