0,00 € / 0ks
0

Rady, tipy a triky ako sa lepšie vyspať

Únavu za volantom netreba podceňovať. Vyskúšajte naše tipy, ako šoférovať bezpečne

Zaspávanie za volantom predstavuje vážny a životu nebezpečný fenomén. Ohrozuje totiž nielen vodiča samotného, ale aj ostatných účastníkov premávky. V tomto článku sme sa zamerali na možné následky jazdy unaveného vodiča a ponúkneme vám aj rady, čo robiť v prípade, ak sa za volantom cítite unavení alebo ospalí.

15.11.2023
Nástrahy spánku vo dvojici + tipy, ako sa vysporiadať s partnerovými spánkovými zlozvykmi

Väčšina z tých, ktorí sa o posteľ delia s partnerom, vie, že keď zhasnú svetlá, mierumilovná cesta do ríše snov sa môže premeniť na nepríjemný zážitok. A to všetko kvôli osobe, ktorá spí vedľa. Hovoríme o chrápaní, vstávaní, prehadzovaní sa, vyrušovaní zapnutým televízorom alebo svietiacim tabletom, o kradnutí prikrývok a množstve ďalších rozčuľujúcich zlozvykov.

05.10.2023
Únava hneď po prebudení – ako sa jej zbaviť?

Poznáte ten pocit, keď sa ráno zobudíte a hneď ste unavení? Ani po dlhom spánku sa necítite svieži. Určite to zažil každý aspoň raz vo svojom živote. Ako predísť tejto nepríjemnej záležitosti?

21.09.2023
Baldachýn nad posteľou nie je len estetickým doplnkom

K zdravému spánku prispieva viacero faktorov – kvalitné stravovanie, veľa pohybu, málo stresu a mnoho ďalšieho. Okrem zdravého životného štýlu na spánok vplýva aj prostredie v ktorom spíme.

14.08.2023
Moderné aplikácie pre kvalitnejší spánok

Chcete vylepšiť svoj spánok? V dnešnej modernej dobe môžete aj svoj spánok prenechať moderným technológiám. Pozrite si prehľad tých najlepších technológií ktoré sa postarajú o váš dokonalý spánok.

23.06.2023
Rozlúčte sa so stuhnutou šijou a bolesťou krčných svalov po prebudení

Prebudiť sa s boľavým a stuhnutým krkom nikomu nezlepší náladu. Siahnuť po tabletkách proti bolesti nie je vždy správnym riešením, najmä v prípade, ak sa problém opakuje častejšie. Preto sme si pre vás pripravili prehľad toho, čo spôsobuje bolestivú a stuhnutú šiju, ako aj tipy na rýchlu úľavu.

01.06.2023
Zaspávanie v práci: 12 tipov, ako zostať čerstvý ako rybička

Nedostatok spánku má za následok zhoršenie výkonnosti a zvyšuje riziko nehôd a úrazov na pracoviskách. Ak sa s týmto problémom boríte aj vy, zozbierali sme pre vás niekoľko praktických tipov. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si jednoducho osviežiť telo a myseľ a prestať driemať v práci.

06.05.2023
Skoré ranné prebúdzanie - čo robiť, ak sa zobúdzate príliš zavčasu?

Aj pri kvalitných tmavých závesoch sa nám môže stať, že sa zobudíme skôr, ako by sme si priali. A hoci je takéto prebúdzanie pomerne skľučujúce, ešte nepríjemnejšie je, ak nemôžeme znova zaspať. Prečítajte si, čo ovplyvňuje našu schopnosť dlhšie spať, aké sú príčiny skorého ranného prebúdzania a ako ich prekonať.

24.03.2023
Overené tipy pre ľahkých spáčov, ktorých zobudí aj najmenší hluk

Niekoho zobudí už tichý šepot. Iný nemá problém spať pri hučiacom televízore a nepreberie ho ani hlasné buchnutie dverí. Ak aj vy patríte k ľahkým spáčom, určite vás zaujíma, ako si zlepšiť spánok. Preto sme pre vás pripravili osvedčené tipy, ktoré určite využijete. 

16.01.2023
Trápi vás syndróm nepokojných nôh? Poradíme vám, ako zmierniť jeho príznaky

Ak trpíte syndrómom nepokojných nôh, jeho príznaky vám určite nemusíme vysvetľovať. Nepríjemnou súčasťou tohto ochorenia je však skutočnosť, že príznaky sa neobmedzujú iba na deň, ale doslova znemožňujú aj večerné usínanie.

09.12.2022
123