0,00 € / 0ks

Rady, tipy a triky ako sa lepšie vyspať

Poruchy spánku a migréna môžu spolu súvisieť. Ako vystúpiť zo začarovaného kruhu?

V noci ste sa poriadne nevyspali a už viete, že na druhý deň môžete očakávať záchvat migrény. Alebo vás prepadne migréna a bráni vám upadnúť do spánku, ktorý by vám priniesol túžobne očakávanú úľavu od bolesti. Našťastie už vieme, ako si môžete pomôcť. Prečítajte si o tom viac v našom článku.

04.07.2022
ADHD a spánok – 8 tipov ako sa lepšie vyspať, ak trpíte hyperaktivitou

Ľudia s ADHD majú zvyčajne problémy so zaspávaním a nočným prebúdzaním. Na druhej strane nie sú schopní vstať načas a nedokáže ich zobudiť ani poriadne hlasný budík. Nasledujúce rady by vám preto mali dopomôcť ku kvalitnému spánku aj napriek uvedenej diagnóze.

04.07.2022
Skoré ranné vstávanie nemusí byť vždy problém. Prezradíme vám, ako si ho zjednodušiť

Všetko sa začína v okamihu, keď otvoríte oči. Veľakrát ste však mrzutí a unavení a jediné, čo chcete, je zakutrať sa naspäť pod perinu. Pritom stačia malé zmeny a môžete sa prebúdzať aj skoro ráno nabití energiou a s chuťou do práce. Prečítajte si tipy, ako sa pripraviť na produktívny a úspešný deň.

07.06.2022
Ako sa zotaviť po prebdenej noci? Zvládnite dôsledky, aké so sebou prináša nedostatok spánku

Či už z vlastnej vôle alebo prinútení okolnosťami, v noci ste spali veľmi málo a teraz vás čaká nový deň so všetkými svojimi povinnosťami. Bez ohľadu na to, prečo ste v noci nespali, následky na seba nedajú dlho čakať. Aký je najlepší spôsob, ako sa s nedostatkom spánku vyrovnať?

07.06.2022
Tipy, ako bojovať s poruchami spánku pri depresii

Depresia je jedným z najčastejších duševných ochorení na svete. V podstate existuje niekoľko typov depresie s rôznymi príčinami, ktoré sa navzájom odlišujú niektorými príznakmi. Existuje však jeden symptóm, ktorý je pre všetky typy depresií spoločný, a tým sú poruchy spánku.

02.02.2022
Narúša vám zmena času spánok? Vyskúšajte tieto rady a zabudnite na nespavosť

Prechod z letného na zimný čas a naopak môžu vyvolať problémy so spánkom a nespavosť. Nenechajte sa ovplyvniť týmito zmenami a vyspite sa poriadne. Začítajte sa do našich tipov a zaraďte ich do svojho denného harmonogramu. Vďaka nim budete schopní privítať ráno plní energie a s úsmevom začať nový deň.

03.01.2022
Ako sa vyspať, ak užívate lieky, ktoré spôsobujú nespavosť

Insomnia alebo nespavosť je bežným vedľajším účinkom mnohých bežne užívaných liekov na predpis. Prečítajte si, ako sa môžete vyspať aj napriek tomu, že vám to nežiaduce účinky liekov nechcú dovoliť.

22.07.2021
Starostlivosť o nový matrac + užitočné tipy ohľadom matracov

Aby si nový matrac zachoval svoje vlastnosti čo najdlhšie, je potrebné sa oň správne starať. Len tak si dožičíte naozaj zdravý spánok a vaše telo si poriadne oddýchne. Prečítajte si viac a dozviete sa, ako sa starať o matrac a tak predĺžiť jeho životnosť.

21.06.2021
Hyperhidróza + tipy ako bojovať s potením počas spánku

Ak sa v noci silno potíte aj napriek tomu, že vám nie je horúco, môže ísť o ochorenie zvané hyperhidróza. Prejavuje sa nadmerným potením, ktoré môže mať negatívny dosah aj na kvalitu spánku. Prečítajte si viac o tom, čo ho spôsobuje a čo je preňho typické, ako aj dobré rady, ako si môžete pomôcť.

26.05.2021
Prečo sa niekedy cítime ospalí len do okamihu, kým sa dostaneme do postele?

Trápi vás nespavosť, ktorá sa dostaví, len čo si ľahnete? Po pár úpravách životného štýlu sa dá poraziť.

10.05.2018
123