0,00 € / 0ks
Kategórie
Mimoriadna ponuka
Matrace podľa typu
Matrace podľa využitia
Matrace podľa rozmeru
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO
 • Vankúš ZADARMO
 • Možnosť platby kartou
 • Atypické matrace na mieru
 • Skúsenosti 12 rokov
 • 1. eshop s matracmi na trhu
 • Slovenská firma
 • Možnosť vrátiť do 15 dní
 • Showroom s matracmi
 • Overený zákazník

  100%

  Spokojnosť. Kľudne objednám znovu až budem niečo potrebovať. Matrac je výborný.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Celkovo som spokojná

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  korektné, rýchle dodanie

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia

Prírodné a BIO matrace

Veľkosť
Nosnosť
Tvrdosť
 • 3 mäkší
 • 4 stredne tuhý
 • 5 mierne tvrdší
 • 6 tvrdý
Výška matraca
 • 14-16 cm
 • 17-19 cm
 • 20-22 cm
 • 23-28 cm
Podklad
 • Lamelový
 • Perforovaná doska
 • Pevný
 • Polohovací
Material
 • HR studená pena
 • Latexový matrac
 • Pamäťová pena
 • Kokosové vlákno
 • Taštičkový matrac

Doporučujeme:

MULTI VISCO taštičkový matrac pamäťový

Taštičkový matrac MULTI VISCO je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí vedia oceniť luxusné taštičkové matrace a zároveň hľadajú vyššiu vrstvu unikátnej pamäťovej peny na pevnom podklade. Ortopedický efekt matraca zabezpečí 7-zónové taštičkové jadro MULTI-POCKET s kvalitnou 7-zónovou penou FLEX - PUR na povrchu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 120 kg
od 237.95€
290.00€
ALOE COMFORT ortopedický matrac 1+1

Kvalitný ortopedický matrac 1+1 ALOE COMFORT so 7 anatomickými zónami a nosnosťou do 130 Kg má vynikajúce ortopedické vlastnosti. Silná vrstva kvalitnej viscoelastickej peny zaistí dokonalé vnorenie tela do matraca a výbornú oporu svalov a chrbtice.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 426.95€
475.00€
SPIMSI POHODA matrac s antibakteriálnou penou

Penový matrac SPIMSI POHODA patrí do skupiny matracov, ktoré obsahujú špeciálnu antibakteriálnu penu s certifikovanou úpravou SANITIZED®, ktorá likviduje baktérie, huby, roztoče, plesne i ďalšie nežiadúce mikroorganizmy. Obsahuje taktiež kvalitnú studenú BIO-HR penu so 7-zónovou profiláciou a navyše je z obidvoch strán perforovaný pre jeho lepšie prevzdušnenie.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
2 tuhosti
od 223.95€
252.00€
SPIMSI NATURAL matrac s BIO penou + kokos

Ako už názov napovedá, ortopedický matrac SPIMSI NATURAL odporúčame všetkým prívržencom eko trendu. Ponúka totiž najvyšší podiel BIO peny zo všetkých matracov kolekcie SPIMSI a navyše obsahuje prírodné kokosové vlákno.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 297.95€
335.00€
EPSILON luxusný ortopedický taštičkový matrac

Luxusný ortopedický matrac EPSILON – výborné materiály: MICROPOCKET pružinky, latex, HR pena, kokos.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 140 kg
od 526.75€
601.00€
BENSON LTX luxusný sendvičový matrac

Vďaka kombinácii tých najkvalitnejších materiálov, akými sú latex, vysoko pružná pena PANTERA®, HR pena a prírodné kokosové vlákno poskytuje matrac maximálnu nosnosť a má vynikajúce elastické vlastnosti.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 150 kg
od 455.95€
511.00€
LATEXO prírodný taštičkový matrac

Výborný ortopedický matrac so 7-zónovým taštičkovým jadrom MULTIPOCKET, obojstranným kokosovým vláknom a perforovanými vrstvami prírodného latexu.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 130 kg
od 392.95€
435.00€
FLORA BIO PLUS matrac dvoch tuhostí

FLORA BIO PLUS - extra pohodlný matrac z elastickej BIO peny a HR peny so špeciálnym odvetrávacím systémom, ktorý zabraňuje prehriatiu organizmu a tým zvyšuje komfort počas spánku.

Tvrdosť

4 stredne tuhý + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 120 kg
od 189.95€
210.00€
Matrac s BIO penou OMEGA FLEX

Extra pohodlný matrac s naturálnou BIO penou, ktorý poskytne vysoký komfort najmä zákazníkom s preferenciou stredne tuhého až mäkšieho lôžka.

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 177.00€
198.00€
LATEX COMFORT vysoký matrac z latexu

Čisto latexový matrac LATEX COMFORT s najvyššou výškou latexového jadra – hrúbka až 18 cm. Aj nižšie latexové jadrá dokážu poskytnúť vynikajúci komfort, no v tomto prípade ďalšie centimetre navyše zvýrazňujú pocit poddajnosti. Pre milovníkov mäkšieho lôžka.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od 285.95€
314.00€
Matrac s BIOGREEN penou MARIKA 1+1

Pohodlný obojstranný matrac 1+1 s vrstvami modernej značkovej peny BIOGREEN, ktorá obsahuje prírodné oleje z kokosových orechov, ľanu a lanolínu.

Tvrdosť

5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 120 kg
od 395.95€
420.00€
FARAO extra vysoký latexový matrac

Najvyšší matrac z našej ponuky. Vrchné dosky sú vyrobené z prírodnej latexovej peny s vysokou životnosťou.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 507.60€
550.00€
HORTENZIA kokosové matrace (2ks)

Matrac HORTENZIA je vďaka dvom 2cm silným vrstvám prírodného kokosového vlákna veľmi vzdušný a tuhý.

Tvrdosť

6 tvrdý
Nosnosťdo 120 kg
od 297.95€
325.00€
HORSE DREAM GOLD luxusný prírodný matrac (AKCIA -20%)

Prírodný matrac, ktorý sa radí svojím zložením k najluxusnejším. Konská hriva sa spracováva už stáročia a stále potvrdzuje svoje výnimočné a nenahraditeľné vlastnosti.

Tvrdosť

5 mierne tvrdší + 6 tvrdý
Nosnosťdo 120 kg
od 399.95€
499.99€
LATEX 5 BIO latexový matrac + kokos

Kokosová vrstva v strede matraca zvyšuje tuhosť latexového jadra - matrac je mierne tvrdší v porovnaní z čisto latexovými matracmi. Latexový matrac zložený z 5 anatomických zón. Každá zóna vytvára optimálny protitlak zvlášť pre každú partiu ľudského tela a poskytne ničím nerušený odpočinok. Výška matraca je 17 cm.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od NaN€
LATEX 7 EXCLUSIVE luxusný latexový matrac

Luxusný latexový matrac - jeho povrch je rozdelený až do 7 anatomických zón - kopíruje veľmi detailne každú partiu ľudského tela. Veľmi vhodný zdravotný matrac pre užívateľov s bolesťami chrbtice alebo ako prevencia ich vzniku.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od 227.45€
244.00€
LATEX 5 EXCLUSIVE zdravotný latexový matrac

Zdravotný latexový matrac rozdelený na 5 anatomických zón s rozdielnou tuhosťou.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od NaN€
LATEX 3 EXCLUSIVE kvalitný latexový matrac

Latex 3 Exclusive je rozdelený na 3 anatomické zóny s rôznou tuhosťou a výškou 16 cm.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od NaN€
LATEX 5 PLUS anatomický latexový matrac

Latexový matrac, ktorého povrch je rozdelený do 5 anatomických zón s rôznou tuhosťou rovnako ako matrac Latex 5 Exclusive - rozdiel je len vo výške matraca (14 cm) a samozrejme, vďaka tejto úspore aj nižšej cene. Výborný pomer cena / kvalita spánku.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od NaN€
LATEX 3 PLUS lacný latexový matrac

Obľúbený a cenovo výhodný (lacný) latexový matrac rozdelený do 3 anatomických zón s rôznou tuhosťou, vďaka čomu sa skvele prispôsobí vášmu telu a podoprie ho vo všetkých pozíciách.

Tvrdosť

3 mäkší
Nosnosťdo 120 kg
od 187.95€
197.00€

Prírodné a BIO matrace zaznamenávajú v posledných rokoch veľkú obľubu u mnohých zákazníkov. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že opäť dochádza k návratu k prírode, ľudia uprednostňujú vo všetkých sférach života prírodné materiály, matrace nevynímajúc. Názov prírodné a BIO matrace predznamenáva, že sa v nich nachádzajú aj prírodné materiály.

Prírodné materiály v rôznych druhoch matracov

S prírodnými materiálmi sa môžeme stretnúť v mnohých matracoch, pretože majú skvelé vlastnosti, väčšinou však ide o kombináciu vrstiev rôznych iných materiálov – ide o sendvičové matrace. Prírodná zložka totiž málokedy tvorí celý matrac – výnimkou sú iba latexové matrace.

Kombinácia viacerých vrstiev rôznych materiálov prináša unikátne vlastnosti matracov. V prírodných a BIO matracoch sú skombinované prírodné materiály spolu napríklad s taštičkovým jadrom, pružinami alebo rôznymi druhmi pien. V niektorých matracoch sa nenachádza len jeden prírodný materiál, alebo obsahujú viaceré rôzne druhy prírodných materiálov.

Keďže sa kombinujú s inými materiálmi, nájdete medzi nimi tvrdé aj mäkké matrace. Napríklad prírodné matrace z latexu patria medzi mäkšie matrace a preto tí, ktorí obľubujú tvrdé matrace, by si mali vybrať latex skombinovaný s tvrdými materiálmi ako je kokos, agáve či konské vlásie.

Čo obsahujú prírodné a BIO matrace?

 • Kokosové vlákno – prírodná, 100 % ekologická surovina vyrobená z palmy kokosovej, presnejšie z nezrelých šupiek plodov kokosového orecha. Kokosové vlákna sú ľahké, vzdušné a odolné voči vlhkosti, baktériám, hubám a hnilobe. Kokos zlepšuje v matraci cirkuláciu vzduchu, čím zabraňuje nadmernému poteniu. Má antialergické vlastnosti, zabraňuje rozvoju roztočov a plesní. Okrem iného aj spevňuje matrac. Proti lámavosti sa ošetruje prírodným latexovým mliekom.
 • Konské vlásie – patrí medzi najluxusnejšie prírodné materiály. Ide o čisto prírodný a kvalitný materiál, ktorý má extrémnu trvácnosť. Má výnimočné a nenahraditeľné vlastnosti. Je skvelým materiálom pre svoju vzdušnosť a ľahkosť. Výborne akumuluje teplo, vďaka dutej štruktúre zabezpečí perfektnú mikroklímu a odvod vlhkosti i vodných pár vylúčených ľudským telom počas spánku.
 • Latex – pena s vysokým podielom prírodného kaučuku. Ide o prírodný materiál, získavaný z kaučukovníka. Je hypoalergénny a jeho antibakteriálne vlastnosti zabraňujú šíreniu plesní, roztočov, baktérií a dokonca neabsorbuje prach. Má otvorenú bunkovú štruktúru, čím umožňuje cirkuláciu vzduchu. Je priedušný a tak v lete chladí a v zime udržiava teplo. Zabezpečuje vysokú hygienu lôžka, je poddajný, mäkký a okamžite sa prispôsobí krivkám tela.
 • Sisalové vlákno z agáve – vyrába sa z rastliny Agáve, pestovanej hlavne v strednej Amerike. Je veľmi vzdušné, odolné a zároveň pružné. V matracoch sa používa predovšetkým na spevnenie a odvetranie matraca. Má podobné vlastnosti ako kokos, ide však o luxusnejší materiál, pričom je mäkší, poddajnejší a elastickejší.
 • BIO pena – patrí medzi moderné peny, pričom je zdokonalená pridaním prírodných olejov zvyšujúcich jej jemnosť, vláčnosť i dlhšiu životnosť. Vyrába sa modernou technológiou za studena, pri jej výrobe sa využívajú prírodné oleje napríklad z kokosových orechov, lanolínu, ľanu alebo ricínový či sójový olej. Zaistí matracu vysokú elasticitu, priedušnosť a odvod vodných pár.

Výhody prírodných a BIO matracov

Prírodné a BIO matrace tým, že obsahujú prírodné materiály, majú mnoho benefitov. Okrem toho, že šetria zásoby ropy a nezaťažujú životné prostredie,

 • prispievajú k pohodlnému spánku,
 • zabezpečujú dlhšiu hygienickú životnosť matraca,
 • majú antialergické vlastnosti, obmedzujú alergie či kožné choroby,
 • pomáhajú pri bolestiach chrbtice,
 • uľavujú osobám s nadváhou.

Prírodné a BIO matrace pre všetkých

Prírodné a BIO matrace sú vhodné pre všetkých, ktorí uprednostňujú prírodné materiály. Vďaka tomu, že prírodné materiály sa v nich kombinujú s inými materiálmi, vyberie si z nich úplne každý, či už preferuje tvrdé alebo mäkké lôžko.

Keďže všetky prírodné materiály sú vzdušné, odolné voči vlhkosti a baktériám, sú skvelé pre alergikov, astmatikov a pre všetkých tých, ktorí sa počas noci potia.

Prírodný materiál ako je kokos ocenia ľudia, ktorí hľadajú pevnejšie a tvrdšie matrace, oproti tomu prírodné matrace s latexom zase tí, ktorí obľubujú mäkšie matrace. Latex je skvelý aj pre trvalo ležiace osoby či pri bolestivých i citlivých kĺboch a sú odporúčané ortopédom.

Zákazníci s vyššími nárokmi na nosnosť uprednostnia matrace s kokosom ale aj s latexom, keďže má vysokú hustotu a dokáže podoprieť aj vysoké zaťaženie.

Uloženie prírodných a BIO matracov na správny podklad

Pri vyberaní podkladu pod prírodný matrac sa riaďte tým, aké materiály sa v ňom nachádzajú.

Latexové matracepenové prírodné matrace je najlepšie skombinovať s lamelovým roštom. Môžu to byť všetky typy lamelových roštov, vrátane polohovateľných. Rošty totiž zabezpečia odvetranie takýchto matracov. Pozor na prírodné matrace s kokosovou doskou, tie je možné polohovať len mierne.

Prírodné matrace s taštičkovým či pružinovým jadrom odporúčame uložiť najmä na pevný rošt alebo aj plnú dosku.

Späť k produktom
 • Overený zákazník

  100%

  Spokojnosť. Kľudne objednám znovu až budem niečo potrebovať. Matrac je výborný.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Celkovo som spokojná

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  korektné, rýchle dodanie

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia