0,00 € / 0ks
0

Ako vybrať matrac

Ako si vybrať matrac podľa polohy, v akej spíte

Ako spíte najradšej? Na chrbte, na bruchu alebo na boku? Prípadne často striedate rôzne polohy? Ak nastal čas na nový matrac, určite by ste mali pri výbere zvážiť aj túto skutočnosť.

29.04.2024
Prečo radšej zvoliť 2 matrace namiesto jedného spoločného?

Spánkom trávime až 1/3 života. Výber nekvalitného matraca môže narušiť fyzické aj psychické zdravie. Počas spánku sa naše telo regeneruje a pripravuje na ďalší deň. Je preto veľmi dôležité vybrať matrac, ktorý sa postará o maximálne pohodlný spánok, a to aj v manželskej posteli. Pri výbere matraca do manželskej postele máte dve možnosti – samostatné dva matrace alebo jeden manželský matrac.

21.08.2023
Ako vybrať matrac pre dieťa?

Dieťa vo vyvíjajúcom sa veku potrebuje viac zdravého spánku než my dospelí. Preto je dôležité vybrať nielen kvalitnú posteľ, ale hlavne matrac. Bábätko na začiatku spí aj 15 hodín denne, preto pri kúpe myslite na všetky faktory, ktoré ovplyvnia jeho celkový vývin.

27.07.2023
Vrchné matrace zvýšia kvalitu spánku

Chcete zlepšiť zážitok z odpočinku na vašom súčasnom matraci? Alebo zvažujete zaobstarať si náhradný matrac, aby ste zvýšili pohodlie, keď vaši hostia príležitostne spia na rozkladacej pohovke? Vrchný matrac dokáže oboje.

07.04.2023
Kedy vymeniť matrac a ako vybrať ten správny?

Matrac patrí medzi tie produkty, ktoré sa nekupujú každý deň. A keď sa už rozhodneme ho kúpiť, mali by sme jeho výberu venovať náležitú pozornosť, pretože nasledujúcich niekoľko rokov bude našou každodennou súčasťou. Pokiaľ odkladáte kúpu matraca z dôvodu, že neviete, ako na to, ste tu správne. Poradíme vám ako vybrať matrac a kedy je ten najvhodnejší čas na jeho výmenu.

28.08.2021
Viete, aký je rozdiel medzi pružinovým a taštičkovým matracom?

Vyznať sa v spleti rôznych názvov a termínov dá niekedy poriadne zabrať. A to dokonca aj pri takej bežnej veci, akou sú matrace. Tým skôr, že ich nekupujeme každý deň či rok, ale raz za niekoľko rokov. To, čo platilo pred niekoľkými rokmi, dnes už nemusí platiť, pretože vývoj aj v oblasti matracov ide veľmi rýchlo dopredu.

01.06.2021
Hľadáte moderný matrac z prírodných vlákien? Vyskúšajte matrac so zložkou z konských vlasov

Vlasy z konskej hrivy a chvosta sa používajú v luxusných matracoch, kde poskytujú kombináciu podpory a pohodlia. Preto sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú matrac s výplňou z prírodných vlákien. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím konských vlasov mohli dovoliť len majetnejší ľudia z vyšších vrstiev. A hoci aj dnes je matrac z konských vlasov stále považovaný za luxusný produkt, je už, našťastie, omnoho dostupnejší.

13.04.2021
Globálna kríza na trhu pien a jej vplyv na výrobu a expedíciu matracov

Ako ste si už možno všimli, súčasná situácia na trhu s matracmi je mimoriadne nepriaznivá. Akútny nedostatok vstupných surovín potrebných na výrobu pien má ďalekosiahle dôsledky. Podpísal sa aj na zvýšení cien a predĺžení dodacích termínov vyrobených matracov. Zákazníci tak v súčasnosti nedostávajú objednaný tovar v lehotách, ako to bolo bežné za normálnych okolností.Ako ste si už možno všimli, súčasná situácia na trhu s matracmi z polyuretánovej peny je mimoriadne nepriaznivá. Akútny nedostatok vstupných surovín potrebných na ich výrobu má ďalekosiahle dôsledky. Podpísal sa aj na zvýšení cien a predĺžení dodacích termínov vyrobených matracov. Zákazníci tak v súčasnosti nedostávajú objednaný tovar v lehotách, ako to bolo bežné za normálnych okolností.

10.02.2021
Naučte sa, ako vybrať XXL matrac, aký potrebujete

Život ľudí s vyššou váhou nie je jednoduchý. Okrem toho, že potrebujú špeciálne oblečenie, aby sa cítili pohodlne, mali by mať aj vhodný matrac, ktorý by zodpovedal ich špecifickým potrebám. Vyššia váha totiž predstavuje aj väčšiu záťaž pre chrbát a kĺby, čo sa častokrát prejavuje nepríjemnými bolesťami. Vyberte si svoj XXL matrac a dajte zbohom diskomfortu a bolestiam.

09.12.2019
Ako vybrať matrace pre ležiacich pacientov

Sami vieme, ako starostlivo si vyberáme matrac, na ktorom budeme tráviť noci. Čo však musí spĺňať matrac, ktorý je určený pre tých, ktorí na ňom musia tráviť nielen noci, ale aj celé dni? Reč je o matracoch pre ležiacich pacientov, ktoré svojím zložením a ortopedickými vlastnosťami uľahčujú pacientom dlhodobý pobyt na lôžku. Umožňujú dokonalé kopírovanie kriviek tela, poskytujú oporu svalom a chrbtici a zabraňujú aj vzniku preležanín.

06.11.2019
123