0,00 € / 0ks

Ako vybrať matrac

Súčasťou moderného matraca je snímateľný poťah

Zdravý človek vypotí v priebehu noci počas spánku až niekoľko decilitrov tekutiny, ktorá prejde do prádla a do matraca. Preto musí byť zdravotný matrac dostatočne priedušný a musí byť schopný túto vlhkosť absorbovať a neskôr odvetrať. Tým poskytuje spiacemu dokonalý pocit suchého pohodlia počas celej noci a celého spánku.

18.06.2015
Nakupujte kvalitné matrace

Zvoliť kvalitné matrace je jedným zo základných predpokladov nášho pokojného a zdravého spánku. Rovnako ako v iných oblastiach, aj pri výrobe matracov došlo k veľkému pokroku. V ponuke sa objavilo veľké množstvo inovácií a zákazník dostal možnosť voľby.

23.04.2015
Najmodernejšie: matrace zo studenej a lenivej peny

Matrace z moderných pien poskytujú optimálnu podporu ľudskému telu pri ležaní vo všetkých polohách a vyhovia tak náročným individuálnym požiadavkám zákazníkov.

18.06.2015
Porovnanie matracov s pamäťovou penou

Porovnanie najpredávanejších matracov s pamäťovou penou z našej akčnej ponuky: DUO VISCO, MEMORY COMFOFT a LORETA.

18.05.2016
Vyberáme spolu vhodný taštičkový matrac

Taštičkové matrace patria medzi moderné pružinové matrace. Od klasických pružinových matracov sa líšia tým, že jednotlivé pružiny majú samostatne uložené v textilnej taštičke. Odtiaľ pochádza aj ich pomenovanie. V dnešnom článku vám dáme niekoľko tipov na vhodný taštičkový matrac.

10.05.2019
Aký matrac je najlepší alebo čo robiť, ak je matrac príliš mäkký alebo pritvrdý

Tvrdosť matraca je, samozrejme, subjektívna záležitosť, na ktorú má asi každý z nás svoj vlastný názor. Niekto dáva prednosť tvrdšiemu matracu, iný uprednostňuje mäkší. Správne tvrdý matrac napomáha predchádzať bolestiam chrbtice a chrániť kvalitu spánku. Čo však robiť, ak sa vaše preferencie zmenia a či už kvôli zmene zdravotného stavu alebo z iných dôvodov budete chcieť, aby bol váš matrac mäkší alebo tvrdší? Našťastie existuje niekoľko riešení, ktoré sme pre vás zozbierali.

04.09.2019
4 tipy ako si vybrať správny penový matrac

Penové matrace sú rýchlo sa rozvíjajúcou alternatívou k pružinovým matracom, pretože sa prispôsobujú krivkám tela, čím mu poskytujú vynikajúci komfort a oporu. Vedieť, čo hľadáte, je pri výbere ideálneho matraca, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám, doslova kľúčové. Prv, než si však niektorý z nich odnesiete domov, mali by ste poznať niekoľko dôležitých vecí. Ktoré sú to, to vám už prezradíme v našom článku.

05.09.2019
Ako vybrať matrace pre ležiacich pacientov

Sami vieme, ako starostlivo si vyberáme matrac, na ktorom budeme tráviť noci. Čo však musí spĺňať matrac, ktorý je určený pre tých, ktorí na ňom musia tráviť nielen noci, ale aj celé dni? Reč je o matracoch pre ležiacich pacientov, ktoré svojím zložením a ortopedickými vlastnosťami uľahčujú pacientom dlhodobý pobyt na lôžku. Umožňujú dokonalé kopírovanie kriviek tela, poskytujú oporu svalom a chrbtici a zabraňujú aj vzniku preležanín.

06.11.2019
Naučte sa, ako vybrať XXL matrac, aký potrebujete

Život ľudí s vyššou váhou nie je jednoduchý. Okrem toho, že potrebujú špeciálne oblečenie, aby sa cítili pohodlne, mali by mať aj vhodný matrac, ktorý by zodpovedal ich špecifickým potrebám. Vyššia váha totiž predstavuje aj väčšiu záťaž pre chrbát a kĺby, čo sa častokrát prejavuje nepríjemnými bolesťami. Vyberte si svoj XXL matrac a dajte zbohom diskomfortu a bolestiam.

09.12.2019
123