0,00 € / 0ks
0
Samostatnou kategórou penových matracov sú matrace s pamäťovou, často označovanou aj ako lenivou penou. Najmodernejšia pena vyvinutá v laboratóriách NASA pre potreby kozmonautov.
dokg
-

Extra tvrdé matrace

Extra tvrdé
SPIMSI EXTRA TVRDO matrac do 160 kg

Luxusný ortopedický matrac SPIMSI TVRDO patrí medzi najkvalitnejšie matrace z tejto kolekcie. Vyrobený je totiž z najlepších materiálov na trhu a vhodný je aj pre ľudí s vyššou hmotnosťou

Tvrdosť

6 tvrdý + 7 extra tvrdý
Nosnosťdo 160 kg
od 580.95€
650.00€
XXL tvrdý matrac s vysokou nosnosťou

Tvrdý matrac XXL je určený pre všetkých, ktorí potrebujú tvrdý matrac s veľmi vysokou nosnosťou a životnosťou.

Tvrdosť

6 tvrdý + 7 extra tvrdý
Nosnosťdo 140 kg
od 228.95€
HORTENZIA kokosové matrace (2ks)

Matrac HORTENZIA je vďaka dvom 2cm silným vrstvám prírodného kokosového vlákna veľmi vzdušný a tuhý.

Tvrdosť

6 tvrdý
Nosnosťdo 120 kg
od 349.95€

Extra tvrdé matrace označované u nás ako 7 zo 7 stupňov škály tvrdosti. Ide naozaj o vysokú tvrdosť matracov pre extrémne váhové zaťaženie. Tieto matrace by si mali vyberať hlavne tí zákazníci, ktorí sú zvyknutí spať na naozaj tvrdých matracoch. Úplne sú nevhodné pre ľudí s nižšou váhou alebo tých, ktorí trpia bolesťami kĺbov, či pre starších ľudí.

Extra tvrdé matrace z rôznych materiálov

Extra tvrdé matrace obsahujú iba tvrdé materiály, neobsahujú totiž ani jeden mäkší materiál, dokonca ani na povrchu. Sú to zväčša taštičkové či sendvičové matrace. V týchto extra tvrdých matracoch sa na povrchu matracov môžete stretnúť s kokosom, HR penou alebo aj RE penou.

Aj keď ide o extra tvrdé matrace, vďaka kombinácii tvrdých materiálov so správnymi materiálmi, napríklad taštičkovým jadrom zostávajú pri pohybe ležiaceho človeka dostatočne pružné.

RE pena – špeciálne lisovaná pena s vysokou hustotou garantuje výraznú tuhosť extra tvrdých matracov. Ide o najtvrdšiu penu zo všetkých pien, no zároveň si zachováva elasticitu, vďaka ktorej nevytvára príliš silný protitlak na exponované časti tela.

Kokos – v extra tvrdých matracoch sa môžete stretnúť s viacerými vyššími vrstvami kokosovej dosky vo vnútri matraca alebo aj na povrchu, čím sa zvýši jeho tvrdosť bez toho, aby sa narušila vzdušnosť matraca.

HR pena – pena s vysokou pevnosťou, odolná i pružná. V kombinácii s kokosom, či inými tvrdými vrstvami zaistí, že extra tvrdý matrac bude nielen dostatočne pevný ale sa prispôsobí ľudskému telu a zaistí mu správnu oporu.

Prednosti extra tvrdých matracov

 • Majú vynikajúce ortopedické vlastnosti.
 • Poskytujú chrbtici maximálnu podporu.
 • Využijú ich aj ľudia s vyššími nárokmi na nosnosť matraca.

Extra tvrdé matrace ocenia predovšetkým:

 • používatelia s vysokými nárokmi na nosnosť – tieto matrace dokážu podoprieť váhu človeka až do 150 kg,
 • tí, ktorí hľadajú zdravotné ortopedické matrace,
 • zákazníci s preferenciou tvrdého lôžka,
 • ľudia pri polohe spánku na chrbte alebo bruchu,
 • pri problémoch s chrbticou.

Podklad pod extra tvrdé matrace

Pod extra tvrdé matrace vyberajte podklad podľa ich zloženia. Pokiaľ ide o tvrdé sendvičové matrace, tak tie uložte predovšetkým na lamelové rošty s predpätými lamelami. Rošty totiž zabezpečia ich optimálne odvetranie. Výnimku tvoria extra tvrdé matrace s taštičkovým jadrom, tie odporúčame uložiť na pevný rošt prípadne plnú dosku s navŕtanými otvormi na odvetranie.

Späť k produktom
 • Overený zákazník

  100%

  OK

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Ok

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  skutočne rýchla výroba a distribúcia netypického rozmeru matraca, som spokojná, uvítala by som ešte platenie kreditnou kartou cez internet, vrelo odporúčam

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia