Zdravý spánok
Problémy so spánkom sa u mnohých žien počas menopauzy, peri-menopauzy i post-menopauzy výrazne zvyšujú. Našťastie však existujú možnosti, ako si dopriať potrebný odpočinok aj v tomto náročnom období.
Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.
Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.
Psoriáza predstavuje mimoriadne nepríjemné ochorenie, ktoré okrem problémov s kožou a kĺbmi zhoršuje aj kvalitu spánku. Okrem toho sa psoriatické ochorenie spája aj s dvoma bežnými spánkovými poruchami: spánkovým apnoe a syndrómom nepokojných nôh.
Pobyt v nemocnici nie je práve dovolenkou. O to viac však v čase liečby narastá význam spánku. Spánok je nevyhnutný pre celkové zdravie a napomáha rýchlejšiemu uzdraveniu. Viaceré štúdie dokázali, že jeho nedostatok môže negatívne ovplyvniť vašu regeneráciu, pocit pohody a imunitu.
Vieme, že dospelý človek by mal spať minimálne 7 až 8 hodín denne. Tento údaj je však len veľmi orientačný a rozhodne nevystihuje potrebu spánku každého jednotlivca. Spánkové potreby sa totiž líšia od človeka k človeku. Preto vám ponúkame návod, ako zistiť, koľko spánku skutočne potrebujete.
Spomínate si na výhovorky, ktoré ste používali ako dieťa, aby ste oddialili čas, kedy treba ísť spať? Zaujímavé je, že mnohí z nás používajú rovnakú zdržovaciu taktiku aj v dospelosti. Ide o fenomén, ktorý predstavuje úmyselné odkladanie spánku, napríklad v prospech pozerania filmov, sledovania sociálnych sietí, čítania a pod.
Správna spánková hygiena je pre dobrý spánok mimoriadne dôležitá. Zakladá sa najmä na vhodnom prostredí a správnych spánkových návykoch. My vám ponúkame 30-dňový plán s osvedčenými tipmi, vďaka ktorým si spánok určite zlepšíte. Vyzbrojte sa teda odhodlaním a dôslednosťou a smelo začnite.
Alzheimerova môže mať vplyv na všetko, od nálady cez pamäť až po bežné správanie. Preto niet divu, že pacienti, ktorí trpia týmto ochorením, majú často problémy so spánkom. To často predstavuje problém nielen pre nich, ale aj pre ich opatrovateľov či rodinných príslušníkov. Aby sme lepšie pochopili, o čo vlastne ide, pozrime sa na túto problematiku bližšie.
Pokiaľ sa chystáte spať, spôsob, ako sa ukladáte na posteľ, môže byť to posledné, čo vám napadne. Pritom azda ani netušíte, že polohy pri spánku sú oveľa dôležitejšie, ako si myslíte. Naučte sa spať na chrbte a prebúdzajte sa ráno svieži a oddýchnutí. Aby ste si na to ľahšie privykli, prečítajte si, ako na to.