0,00 € / 0ks
0

Blog o zdravom spánku

Hľadáte moderný matrac z prírodných vlákien? Vyskúšajte matrac so zložkou z konských vlasov

Vlasy z konskej hrivy a chvosta sa používajú v luxusných matracoch, kde poskytujú kombináciu podpory a pohodlia. Preto sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú matrac s výplňou z prírodných vlákien. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím konských vlasov mohli dovoliť len majetnejší ľudia z vyšších vrstiev. A hoci aj dnes je matrac z konských vlasov stále považovaný za luxusný produkt, je už, našťastie, omnoho dostupnejší.

13.04.2021
Overené tipy pre ľahkých spáčov, ktorých zobudí aj najmenší hluk

Niekoho zobudí už tichý šepot. Iný nemá problém spať pri hučiacom televízore a nepreberie ho ani hlasné buchnutie dverí. Ak aj vy patríte k ľahkým spáčom, určite vás zaujíma, ako si zlepšiť spánok. Preto sme pre vás pripravili osvedčené tipy, ktoré určite využijete. 

16.01.2023
Chrápanie u detí – čo ho spôsobuje a kedy môže predstavovať vážny problém?

Kým takmer polovica dospelých z času na čas chrápe, u detí nie je chrápanie až také časté. Kedy je teda dôvod na obavy?

10.01.2023
Autizmus ovplyvňuje aj spánok. Prečítajte si, čo by mali vedieť rodičia autistických detí

Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.

12.05.2022
Ako hormóny ovplyvňujú spánok? Zisťovali sme za vás

Hormóny majú vplyv na veľa oblastí z našich životov, od nálady, energie, vzhľadu pleti... Ako však dokážu ovplyvniť to, ako spíme? Prečítajte si viac v našom článku.

19.12.2022
7 zlých návykov, ktoré vám kazia zdravý spánok + tipy, ako sa ich zbaviť

Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.

09.03.2022
Trápi vás syndróm nepokojných nôh? Poradíme vám, ako zmierniť jeho príznaky

Ak trpíte syndrómom nepokojných nôh, jeho príznaky vám určite nemusíme vysvetľovať. Nepríjemnou súčasťou tohto ochorenia je však skutočnosť, že príznaky sa neobmedzujú iba na deň, ale doslova znemožňujú aj večerné usínanie.

09.12.2022
Kedy vymeniť matrac a ako vybrať ten správny?

Matrac patrí medzi tie produkty, ktoré sa nekupujú každý deň. A keď sa už rozhodneme ho kúpiť, mali by sme jeho výberu venovať náležitú pozornosť, pretože nasledujúcich niekoľko rokov bude našou každodennou súčasťou. Pokiaľ odkladáte kúpu matraca z dôvodu, že neviete, ako na to, ste tu správne. Poradíme vám ako vybrať matrac a kedy je ten najvhodnejší čas na jeho výmenu.

28.08.2021
Poruchy spánku a migréna môžu spolu súvisieť. Ako vystúpiť zo začarovaného kruhu?

V noci ste sa poriadne nevyspali a už viete, že na druhý deň môžete očakávať záchvat migrény. Alebo vás prepadne migréna a bráni vám upadnúť do spánku, ktorý by vám priniesol túžobne očakávanú úľavu od bolesti. Našťastie už vieme, ako si môžete pomôcť. Prečítajte si o tom viac v našom článku.

04.07.2022
Hypersomnia alebo čo by ste mali vedieť o nadmernej spavosti

Ospalosť a podriemkavanie počas dňa napriek tomu, že ste v noci spali viac ako dostatočne, môže znamenať, že trpíte hypersomniou. O čo presne ide a ako si s tým dať rady, vám už prezradíme v našom článku.

22.11.2022
123