Využite extra zľavy na matrace BENAB s darčekovým poukazom BENAB5. Akcia platí do 31.7.2024.

0,00 € / 0ks
0

Blog o zdravom spánku

Prázdniny, cestovanie a spánok u detí. Poznáme tipy, ako to zladiť dohromady

Dovolenkový režim, dlhé letné večery či neskoré vstávanie dokážu spánkový rytmus u detí výdatne rozhodiť. Stačí však vedieť, ako na to a máte po starostiach. Prečítajte si pár tipov, ako si prázdniny či dovolenku s deťmi užiť, nie len prežiť.

15.07.2024
Najčastejšie poruchy spánku u detí + tipy, ako ich riešiť

Problémy so spánkom nie sú u detí nič nezvyčajné. Nie všetky však automaticky znamenajú poruchy spánku. Spoznajte tie najbežnejšie z nich a zistite, ako sa s nimi vysporiadať.

28.06.2024
Ako si vybrať matrac podľa polohy, v akej spíte

Ako spíte najradšej? Na chrbte, na bruchu alebo na boku? Prípadne často striedate rôzne polohy? Ak nastal čas na nový matrac, určite by ste mali pri výbere zvážiť aj túto skutočnosť.

29.04.2024
Mýty a fakty o spánku bábätiek

Azda ani neexistuje téma, o ktorej by sa medzi novopečenými rodičmi diskutovalo horlivejšie. Nevyžiadané rady o tom, čo by ste mali robiť, aby dieťatko spalo celú noc, lietajú zo všetkých strán. Bohužiaľ, nie všetky sa zakladajú na pravde.

18.05.2024
Nočné jedenie zdraviu rozhodne neprospieva. Ako sa mu vyhnúť?

Ak vás uprostred nočného odpočinku zobudí hlad, nie je nič ľahšie ako sa poriadne najesť. Vyjedanie chladničky uprostred noci však skrýva viaceré zdravotné riziká. Prečítajte si, ako sa tohto nebezpečného zlozvyku navždy zbavíte.

03.07.2024
Dokážu výživové doplnky na spanie zaistiť lepší spánok? Zisťovali sme za vás

Bylinné preparáty, čaje, či výživové doplnky na spanie často sľubujú rýchle zaspávanie a hlboký spánok doslova na počkanie. Aké účinné látky obsahujú a ktoré z nich naozaj pomáhajú? Predstavíme vám tie najznámejšie.

02.05.2024
Prečo radšej zvoliť 2 matrace namiesto jedného spoločného?

Spánkom trávime až 1/3 života. Výber nekvalitného matraca môže narušiť fyzické aj psychické zdravie. Počas spánku sa naše telo regeneruje a pripravuje na ďalší deň. Je preto veľmi dôležité vybrať matrac, ktorý sa postará o maximálne pohodlný spánok, a to aj v manželskej posteli. Pri výbere matraca do manželskej postele máte dve možnosti – samostatné dva matrace alebo jeden manželský matrac.

21.08.2023
Zdravý spánok sa začína v okamihu, keď sa prebudíte

Hoci to znie zvláštne, kvalitný spánok skutočne závisí od toho, čo robíte počas dňa. V skutočnosti od chvíle, ako sa zobudíte, ovplyvňujete svoj spánok v nasledujúcu noc. Stačí však zaviesť niekoľko správnych návykov v priebehu dňa a pomerne nenáročným spôsobom si vytvoríte vhodné podmienky pre lepší spánok.

12.05.2024
Ako vybrať matrac pre dieťa?

Dieťa vo vyvíjajúcom sa veku potrebuje viac zdravého spánku než my dospelí. Preto je dôležité vybrať nielen kvalitnú posteľ, ale hlavne matrac. Bábätko na začiatku spí aj 15 hodín denne, preto pri kúpe myslite na všetky faktory, ktoré ovplyvnia jeho celkový vývin.

27.07.2023
Nočné mory u detí: Vieme, ako s nimi bojovať

Nepríjemné alebo desivé sny známe ako nočné mory sa môžu vyskytnúť v každom veku, avšak najčastejšie sa vyskytujú práve u malých detí. Aby sme im mohli úspešne predchádzať, mali by sme vedieť, čo ich spôsobuje. O jednotlivých príčinách nočných môr a overených spôsoboch ako im predísť sa dozviete viac v našom článku.

10.04.2024
123