0,00 € / 0ks
0

Blog o zdravom spánku

Naučte sa, ako „vypnúť“ neodbytné myšlienky na prácu predtým, ako idete spať

Ak máte psychicky náročné zamestnanie, môže byť po pracovnom čase náročné zanechať pracovné problémy v práci a uvoľniť sa. Práca môže zamestnávať vašu myseľ počas šoférovania, jedenia či rozhovorov s rodinou alebo priateľmi. Boj o ovládnutie mysle sa však zvyčajne ešte zintenzívni vtedy, keď je čas ísť spať.

12.02.2024
Spávate so svojím psíkom? Pomáhate si tým ku kvalitnejšiemu odpočinku

Akosi sa už zaužívalo, že psy do postele nepatria. Vraj to môže viesť k nepokojnému spánku a dokonca k poraneniam či chorobám. Najnovšie štúdie však zistili, že ak budete mať svojho psíka nablízku, kým budete driemať, môžete dopomôcť vám aj vášmu psíkovi k lepšiemu spánku.

02.01.2024
Prečo radšej zvoliť 2 matrace namiesto jedného spoločného?

Spánkom trávime až 1/3 života. Výber nekvalitného matraca môže narušiť fyzické aj psychické zdravie. Počas spánku sa naše telo regeneruje a pripravuje na ďalší deň. Je preto veľmi dôležité vybrať matrac, ktorý sa postará o maximálne pohodlný spánok, a to aj v manželskej posteli. Pri výbere matraca do manželskej postele máte dve možnosti – samostatné dva matrace alebo jeden manželský matrac.

21.08.2023
Spíte v dostatočnej tme?

Spánok patrí medzi najdôležitejšie fázy dňa. Naše telo dostáva priestor na regeneráciu a doplnenie energie. Prostredie, posteľ, matrac, teplota, ticho – tieto a ďalšie faktory ovplyvňujú to, ako dobre sa každú noc vyspíme. Jednou z podmienok je aj svetlo.

14.09.2023
Ako vybrať matrac pre dieťa?

Dieťa vo vyvíjajúcom sa veku potrebuje viac zdravého spánku než my dospelí. Preto je dôležité vybrať nielen kvalitnú posteľ, ale hlavne matrac. Bábätko na začiatku spí aj 15 hodín denne, preto pri kúpe myslite na všetky faktory, ktoré ovplyvnia jeho celkový vývin.

27.07.2023
Ako sa vyspať popri bábätku? Praktické tipy pre čerstvých rodičov

Príchod dieťatka do rodiny so sebou prináša viaceré zmeny. Jednou z najvýznamnejších je aj koniec bežného spánkového režimu rodičov. Vyskúšajte naše overené rady a naučte sa, ako sa vyspať popri bábätku.

01.02.2024
Majú sny hlbší význam? Najznámejšie teórie odhaľujú, čo znamená nočné snívanie

Existuje množstvo snárov, ktoré podrobne vysvetľujú, čo znamenajú jednotlivé sny. Podľa nich ide o akési symboly, ktoré nám odhaľujú, čo nás v budúcnosti postretne.  Avšak to, čo sa nám prisní, v skutočnosti odráža naše spomienky, obavy alebo túžby. Prečítajte si, čo si o tom myslia odborníci.

28.11.2023
Ako na kvalitný spánok v menopauze

Problémy so spánkom sa u mnohých žien počas menopauzy, peri-menopauzy i post-menopauzy výrazne zvyšujú. Našťastie však existujú možnosti, ako si dopriať potrebný odpočinok aj v tomto náročnom období.

13.03.2023
Autizmus ovplyvňuje aj spánok. Prečítajte si, čo by mali vedieť rodičia autistických detí

Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.

12.05.2022
Vrchné matrace zvýšia kvalitu spánku

Chcete zlepšiť zážitok z odpočinku na vašom súčasnom matraci? Alebo zvažujete zaobstarať si náhradný matrac, aby ste zvýšili pohodlie, keď vaši hostia príležitostne spia na rozkladacej pohovke? Vrchný matrac dokáže oboje.

07.04.2023
123