0,00 € / 0ks

Blog o zdravom spánku

Hľadáte moderný matrac z prírodných vlákien? Vyskúšajte matrac so zložkou z konských vlasov

Vlasy z konskej hrivy a chvosta sa používajú v luxusných matracoch, kde poskytujú kombináciu podpory a pohodlia. Preto sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú matrac s výplňou z prírodných vlákien. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím konských vlasov mohli dovoliť len majetnejší ľudia z vyšších vrstiev. A hoci aj dnes je matrac z konských vlasov stále považovaný za luxusný produkt, je už, našťastie, omnoho dostupnejší.

13.04.2021
Poruchy spánku a migréna môžu spolu súvisieť. Ako vystúpiť zo začarovaného kruhu?

V noci ste sa poriadne nevyspali a už viete, že na druhý deň môžete očakávať záchvat migrény. Alebo vás prepadne migréna a bráni vám upadnúť do spánku, ktorý by vám priniesol túžobne očakávanú úľavu od bolesti. Našťastie už vieme, ako si môžete pomôcť. Prečítajte si o tom viac v našom článku.

04.07.2022
Je zívanie naozaj nákazlivé? Zistite, prečo vlastne zívame

Už ste niekedy "chytili" zívanie od niekoho iného? Nejaká osoba otvorí ústa na veľké zívnutie a vy zrazu zistíte, že podvedome robíte to isté. Prečo sa to deje a ako sa táto zdanlivo nedobrovoľná činnosť prenáša z jedného človeka na druhého? Poďme sa pozrieť na vedeckú podstatu zívania.

25.09.2022
Autizmus ovplyvňuje aj spánok. Prečítajte si, čo by mali vedieť rodičia autistických detí

Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.

12.05.2022
ADHD a spánok – 8 tipov ako sa lepšie vyspať, ak trpíte hyperaktivitou

Ľudia s ADHD majú zvyčajne problémy so zaspávaním a nočným prebúdzaním. Na druhej strane nie sú schopní vstať načas a nedokáže ich zobudiť ani poriadne hlasný budík. Nasledujúce rady by vám preto mali dopomôcť ku kvalitnému spánku aj napriek uvedenej diagnóze.

04.07.2022
Môžu farby v spálni ovplyvniť váš spánok? Výskumy naznačujú, že áno

Väčšina ľudí si vyberá zariadenie spálne len na základe svojich osobných estetických preferencií. Farby nábytku a posteľnej bielizne však môžu mať oveľa väčší význam, ako sa predpokladalo. Preto by ste pri výbere obliečok mali zohľadniť aj psychologický vplyv určitých farieb.

03.09.2022
7 zlých návykov, ktoré vám kazia zdravý spánok + tipy, ako sa ich zbaviť

Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.

09.03.2022
Kedy vymeniť matrac a ako vybrať ten správny?

Matrac patrí medzi tie produkty, ktoré sa nekupujú každý deň. A keď sa už rozhodneme ho kúpiť, mali by sme jeho výberu venovať náležitú pozornosť, pretože nasledujúcich niekoľko rokov bude našou každodennou súčasťou. Pokiaľ odkladáte kúpu matraca z dôvodu, že neviete, ako na to, ste tu správne. Poradíme vám ako vybrať matrac a kedy je ten najvhodnejší čas na jeho výmenu.

28.08.2021
Skoré ranné vstávanie nemusí byť vždy problém. Prezradíme vám, ako si ho zjednodušiť

Všetko sa začína v okamihu, keď otvoríte oči. Veľakrát ste však mrzutí a unavení a jediné, čo chcete, je zakutrať sa naspäť pod perinu. Pritom stačia malé zmeny a môžete sa prebúdzať aj skoro ráno nabití energiou a s chuťou do práce. Prečítajte si tipy, ako sa pripraviť na produktívny a úspešný deň.

07.06.2022
Spôsobuje vám upchatý nos problémy so spánkom? Zistite, čo môže byť príčinou

Upchatý nos nás častokrát netrápi len cez deň, ale aj v noci. Spôsobuje sťažené dýchanie, prebúdzanie, pocity diskomfortu a dusenia. Za zdanlivo jednoduchým príznakom sa pritom môžu skrývať rozličné príčiny. Zistite, o čo ide vo vašom prípade a zbavte sa problémov s upchatým nosom čím skôr.

25.08.2022
123