0,00 € / 0ks

Blog o zdravom spánku

Hľadáte moderný matrac z prírodných vlákien? Vyskúšajte matrac so zložkou z konských vlasov

Vlasy z konskej hrivy a chvosta sa používajú v luxusných matracoch, kde poskytujú kombináciu podpory a pohodlia. Preto sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú matrac s výplňou z prírodných vlákien. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím konských vlasov mohli dovoliť len majetnejší ľudia z vyšších vrstiev. A hoci aj dnes je matrac z konských vlasov stále považovaný za luxusný produkt, je už, našťastie, omnoho dostupnejší.

13.04.2021
Tipy, ako bojovať s poruchami spánku pri depresii

Depresia je jedným z najčastejších duševných ochorení na svete. V podstate existuje niekoľko typov depresie s rôznymi príčinami, ktoré sa navzájom odlišujú niektorými príznakmi. Existuje však jeden symptóm, ktorý je pre všetky typy depresií spoločný, a tým sú poruchy spánku.

02.02.2022
10 rastlín, ktoré sa oplatí pestovať v spálni pre lepší spánok

Rastliny v domácnosti neslúžia len na dekoráciu. Naopak, dokážu podporiť dobrú náladu, pomôcť pri sústredení či zvýšiť kvalitu ovzdušia. Prezradíme vám, aké kvety by ste si mali dať do spálne, aby ste si zlepšili celkové zdravie a spánok.

07.05.2022
Autizmus ovplyvňuje aj spánok. Prečítajte si, čo by mali vedieť rodičia autistických detí

Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.

12.05.2022
Narúša vám zmena času spánok? Vyskúšajte tieto rady a zabudnite na nespavosť

Prechod z letného na zimný čas a naopak môžu vyvolať problémy so spánkom a nespavosť. Nenechajte sa ovplyvniť týmito zmenami a vyspite sa poriadne. Začítajte sa do našich tipov a zaraďte ich do svojho denného harmonogramu. Vďaka nim budete schopní privítať ráno plní energie a s úsmevom začať nový deň.

03.01.2022
7 zlých návykov, ktoré vám kazia zdravý spánok + tipy, ako sa ich zbaviť

Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.

09.03.2022
Kvalitný spánok a pevné kosti spolu úzko súvisia. Prezradíme vám, ako

Vedeli ste, že nedostatočný spánok súvisí s nízkou mineralizáciou kostí a má priamy vplyv na osteoporózu? Krehké a lámavé kosti nie sú ničím nezvyčajným predovšetkým u žien vo vyššom veku, no potrápiť môžu naozaj každého. Dostatočný a hlboký spánok pritom môže výrazne pomôcť.

18.04.2022
Kedy vymeniť matrac a ako vybrať ten správny?

Matrac patrí medzi tie produkty, ktoré sa nekupujú každý deň. A keď sa už rozhodneme ho kúpiť, mali by sme jeho výberu venovať náležitú pozornosť, pretože nasledujúcich niekoľko rokov bude našou každodennou súčasťou. Pokiaľ odkladáte kúpu matraca z dôvodu, že neviete, ako na to, ste tu správne. Poradíme vám ako vybrať matrac a kedy je ten najvhodnejší čas na jeho výmenu.

28.08.2019
Ako sa vyspať, ak užívate lieky, ktoré spôsobujú nespavosť

Insomnia alebo nespavosť je bežným vedľajším účinkom mnohých bežne užívaných liekov na predpis. Prečítajte si, ako sa môžete vyspať aj napriek tomu, že vám to nežiaduce účinky liekov nechcú dovoliť.

22.07.2021
Poznáte týchto 10 typov partnerských polôh pri spánku? Zistite, čo prezrádzajú o vašom vzťahu

Ukázalo sa, že poloha pri spánku vzhľadom na polohu partnera častokrát odhaľuje, čo sa deje v našom podvedomí. Reakcie nášho tela na partnera nám totiž môžu veľa napovedať o stave nášho vzťahu. Ak ste zvedaví, čo vaša poloha vypovedá o vašom vzťahu, čítajte ďalej a dozviete sa to.

06.04.2022
123