0,00 € / 0ks
0

Blog o zdravom spánku

Mali by ste spávať na pravom alebo na ľavom boku? Prečítajte si, od čoho to závisí

Možno to znie banálne, ale spánková poloha môže výrazne ovplyvniť vašu celkovú pohodu. V závislosti od daného veku, zdravotného stavu a typu postavy totiž môže byť pre vás určitá poloha lepšia ako ostatné. Presvedčte sa o tom sami v našom článku.

19.05.2023
Vrchné matrace zvýšia kvalitu spánku

Chcete zlepšiť zážitok z odpočinku na vašom súčasnom matraci? Alebo zvažujete zaobstarať si náhradný matrac, aby ste zvýšili pohodlie, keď vaši hostia príležitostne spia na rozkladacej pohovke? Vrchný matrac dokáže oboje.

07.04.2023
Ako na kvalitný spánok v menopauze

Problémy so spánkom sa u mnohých žien počas menopauzy, peri-menopauzy i post-menopauzy výrazne zvyšujú. Našťastie však existujú možnosti, ako si dopriať potrebný odpočinok aj v tomto náročnom období.

13.03.2023
Hľadáte moderný matrac z prírodných vlákien? Vyskúšajte matrac so zložkou z konských vlasov

Vlasy z konskej hrivy a chvosta sa používajú v luxusných matracoch, kde poskytujú kombináciu podpory a pohodlia. Preto sú ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú matrac s výplňou z prírodných vlákien. V minulosti si výrobky zhotovené s použitím konských vlasov mohli dovoliť len majetnejší ľudia z vyšších vrstiev. A hoci aj dnes je matrac z konských vlasov stále považovaný za luxusný produkt, je už, našťastie, omnoho dostupnejší.

13.04.2021
Zaspávanie v práci: 12 tipov, ako zostať čerstvý ako rybička

Nedostatok spánku má za následok zhoršenie výkonnosti a zvyšuje riziko nehôd a úrazov na pracoviskách. Ak sa s týmto problémom boríte aj vy, zozbierali sme pre vás niekoľko praktických tipov. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako si jednoducho osviežiť telo a myseľ a prestať driemať v práci.

06.05.2023
Autizmus ovplyvňuje aj spánok. Prečítajte si, čo by mali vedieť rodičia autistických detí

Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Dobrou správou však je, že ak začnete už dnes, možno pomôžete svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.

12.05.2022
Vyskúšajte rozdiel medzi bielym, hnedým a ružovým šumom a vyspite sa dosýta

Možno ste už počuli o „bielom šume“, ktorý je obzvlášť obľúbený pri zaspávaní detí, ale viete niečo o hnedom alebo ružovom šume? V dnešnom článku vám vysvetlíme, ako sa navzájom líšia a ktoré zvuky k nim môžeme priradiť. Potom je už len na vás, aby ste zistili, ktorý z nich vám vyhovuje najviac.

06.04.2023
Skoré ranné prebúdzanie - čo robiť, ak sa zobúdzate príliš zavčasu?

Aj pri kvalitných tmavých závesoch sa nám môže stať, že sa zobudíme skôr, ako by sme si priali. A hoci je takéto prebúdzanie pomerne skľučujúce, ešte nepríjemnejšie je, ak nemôžeme znova zaspať. Prečítajte si, čo ovplyvňuje našu schopnosť dlhšie spať, aké sú príčiny skorého ranného prebúdzania a ako ich prekonať.

24.03.2023
7 zlých návykov, ktoré vám kazia zdravý spánok + tipy, ako sa ich zbaviť

Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.Ak vás trápia problémy so zaspávaním, možno je na príčine niektorý zo siedmich zlozvykov pred spaním. Naučte sa, ako sa ich pomocou našich tipov zbaviť a vychutnajte si rýchle a ľahké zaspávanie.

09.03.2022
Poruchy spánku u mužov + tipy pre lepší odpočinok

Spánok je životne dôležitý pre každého, ale vedeli ste, že spánok mužov a žien sa navzájom líši? Navyše, veľa mužov nemá dostatok kvalitného spánku napriek tomu, že v posteli strávia dostatok hodín. Často sú na príčine práve poruchy spánku.

03.03.2023
123