0948 50 60 79Po-Pia: 9:00 - 16:00
0,00 € / 0ks

Blog

Vyberáme matrac pre alergikov

Alergia patrí k civilizačným ochoreniam, ktoré charakterizujú modernú dobu. Alergikov stále pribúda a potreba vytvoriť pre nich prostredie, ktoré by im vyhovovalo, je stále aktuálna. Alergény sa totiž neskrývajú len v srsti zvierat či v kobercoch. Rovnako nebezpečná môže byť aj posteľ. Viete, ktoré matrace sú pre alergikov najvhodnejšie a prečo? Pripravili sme pre vás prehľad, ktorý vám pomôže zorientovať sa v ponuke na trhu.

Ranné cviky v posteli pre pohodlných

Nechce sa vám ráno vstať z postele a ísť si zabehať či zacvičiť do fitka? Alebo jednoducho nemáte v okolí fitnes centrum, či máte ráno málo času a množstvo povinností? Aj pre pohodlných a zaneprázdnených existuje riešenie. Môžete si zacvičiť hneď po prebudení priamo v posteli a bez zbytočnej prípravy. 

 

Aká je životnosť matraca, aby neprišiel o svoje vlastnosti?

Investícia do nových matracov nie je najlacnejšou záležitosťou a mnoho ľudí ich výmenu opomína. Máte matrac už pätnásť rokov a stále slúži, tak načo ho vymieňať? Aj keď na matraci nie je vidieť, že jeho životnosť už skončila, jeho kvalita a vlastnosti už nie sú také ako keď ste ho kupovali. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, kedy končí bežná životnosť matracov.

Ako zlepšiť kvalitu spánku v starobe?

Dostatočný a zdravý spánok potrebuje každý človek, samozrejme aj deti i seniori. A práve ľudia v staršom veku sa veľmi často stretávajú s problémami spánku. Mnohí z nich majú menej kvalitný spánok, trápi ich nespavosť, v noci sa často budia a ráno vstávajú veľmi zavčasu. V konečnom dôsledku spia veľmi krátko. Aké sú príčiny a ako zlepšiť kvalitu spánku v starobe?

Matrac pre dvoch alebo radšej 2 zdravotné partnerské matrace?

Pohodlie počas spánku je veľmi dôležité. Niekto potrebuje mäkký, iný zase uprednostňuje tvrdší matrac. No čo ak má každý z partnerov rozdielne nároky? Ukážeme vám, aké výhody má jeden veľký matrac a prečo niektorí nedajú dopustiť na dva menšie partnerské matrace.

Ako zvládnuť nedostatok spánku po nočnej smene

Existuje mnoho povolaní, ktoré si vyžadujú prácu na smeny a hlavne počas noci. Patria medzi nich lekári, záchranné zložky, zdravotnícky personál, pekári, taxikári a podobne. Samozrejme aj v mnohých výrobných závodoch a automobilkách sú zamestnanci nútení pracovať aj v noci. Ako však zvládnuť nedostatok spánku po nočnej?

Trápi vás nadmerné potenie počas spánku?

Aj keď je postoj k poteniu často negatívny, ide o proces, ktorý je nevyhnutý pre normálne fungovanie tela. Odstraňuje z tela toxíny, udržiava telesnú teplotu a v neposlednom rade aj rovnováhu soli. Problém môže nastať vtedy, keď sa jedná o nadmerné potenie.

Vyrušuje vás partner pri spaní?

Máte partnera s ktorým zdieľate všetko dobré aj to zlé? Jedna spálňa a jedna spoločná posteľ môže byť pre manželov alebo partnerov zdrojom neskutočnej romantiky. Spoločné každodenné chvíle pri zaspávaní, spoločné prebúdzanie vraj utužuje vzťah medzi dvoma ľuďmi. Lenže nie vždy ide o romantiku. Počas spánku v spoločnej posteli môžeme zažiť aj nepríjemné chvíle.

Ako vybrať anatomický vankúš

Naši predkovia mali v minulosti pri výbere vankúšov veľmi ľahkú voľbu. Nie je to tak dávno, mnohí si ešte pamätajú klasické páperové vankúše našich starých mám. Určite množstvo domácností na vidieku tieto vankúše stále používa. Doba sa však výrazne zmenila a s ňou aj ponuka vankúšov. Neraz je pri kupovaní vankúša pre mnohých problém vybrať si ten správny. Vyznať sa v rôznych tvaroch, materiáloch a druhoch, ktoré sú v ponuke, je niekedy naozaj ťažké.

Fázy spánku a čo sa počas nich s nami odohráva

Vedieť, čo sa s nami deje potom, ako zavrieme oči a upadneme do spánku, je pre zdravý a osviežujúci odpočinok kľúčové. Aby bol spánok naozaj kvalitný, malo by počas jednej noci u človeka prebehnúť približne 4 až 6 spánkových cyklov. Samozrejme, ide len o orientačné číslo, keďže mladí ľudia zvyčajne nemávajú taký problém s nespavosťou ako seniori. Prečítajte si, ako vyzerajú jednotlivé fázy spánku a vyskúšajte fintu, s pomocou ktorej sa budete ráno prebúdzať oddýchnutí a s úsmevom na tvári.

 

123
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO
 • Vankúš ZADARMO
 • Možnosť platby kartou
 • Atypické matrace na mieru
 • Skúsenosti 9 rokov
 • Vybraný tovar do 5 dní
 • 1. eshop s matracmi na trhu
 • Slovenská firma
 • Výroba do 10 dní
 • Možnosť vrátiť do 15 dní
 • Showroom s matracmi