Blog o zdravom spánku
Bylinné preparáty, čaje, či výživové doplnky na spanie často sľubujú rýchle zaspávanie a hlboký spánok. Aké účinné látky obsahujú a ktoré naozaj pomáhajú?
Dovolenkový režim a neskoré vstávanie dokážu spánkový rytmus u detí výdatne rozhodiť. Prečítajte si pár tipov, ako si prázdniny s deťmi užiť, nie len prežiť.
Svetlo v spálni znižuje kvalitu spánku. Zhoršuje zaspávanie a naše telo nedokáže priviesť do hlbokého spánku. Prečítajte si rady a tipy ako ho eliminovať.
Ak ste si mysleli, že máte kvalitný matrac, ktorý vám vydrží navždy, mýlite sa. Aj ten najkvalitnejší matrac musíte po niekoľkých rokoch vymeniť.
Ak máte psychicky náročné zamestnanie, môže byť po pracovnom čase náročné uvoľniť sa. Boj o ovládnutie mysle sa zvyčajne ešte zintenzívni, keď je čas ísť spať.
Aj na pohľad čistá posteľná bielizeň môže ukrývať prekvapenie ako sú baktérií, plesne a roztoče. Prečítajte si viac a zistite, ako sa s tým vysporiadať.
Problémy so spánkom sa počas menopauzy, peri-menopauzy i post-menopauzy zvyšujú. Našťastie existujú možnosti, ako si dopriať odpočinok aj v tomto období.
Problémy so spánkom u detí nie sú nič nezvyčajné. Nie všetky však znamenajú poruchy spánku. Spoznajte najbežnejšie z nich a zistite, ako sa s nimi vysporiadať.
Rady ako vybrať správny matrac pre alergikov. Aké materiály sú vhodné a prečo, na čo si dať pozor pri výbere.
Viac ako polovica autistov trpí chronickými problémami so spánkom. Pomôžte svojmu dieťaťu osvojiť si správne spánkové návyky na celý život.