0,00 € / 0ks

Ako vybrať matrac

Globálna kríza na trhu pien a jej vplyv na výrobu a expedíciu matracov

Ako ste si už možno všimli, súčasná situácia na trhu s matracmi je mimoriadne nepriaznivá. Akútny nedostatok vstupných surovín potrebných na výrobu pien má ďalekosiahle dôsledky. Podpísal sa aj na zvýšení cien a predĺžení dodacích termínov vyrobených matracov. Zákazníci tak v súčasnosti nedostávajú objednaný tovar v lehotách, ako to bolo bežné za normálnych okolností.Ako ste si už možno všimli, súčasná situácia na trhu s matracmi z polyuretánovej peny je mimoriadne nepriaznivá. Akútny nedostatok vstupných surovín potrebných na ich výrobu má ďalekosiahle dôsledky. Podpísal sa aj na zvýšení cien a predĺžení dodacích termínov vyrobených matracov. Zákazníci tak v súčasnosti nedostávajú objednaný tovar v lehotách, ako to bolo bežné za normálnych okolností.

10.02.2021
Matrace pre seniorov - vyberáme spoločne

Je veľa dôvodov, prečo sa niekedy zle vyspíte a zobúdzate sa unavení. Jedným z nich je výber nevhodného matraca. Kúpa správneho matraca je prvým krokom nielen k tomu, aby ste sa každé ráno zobúdzali odpočinutí, ale je to dôležitá investícia i do zdravia. Platí to 2-násobne v prípade, že už máte čo to odžité a s narastajúcim vekom sa objavuje únava či nebodaj zdravotné komplikácie.

13.03.2018
Aké sú to tvrdé matrace a čím sú výnimočné?

Na to, aby boli tvrdé matrace tvrdými musia obsahovať určité materiály, ktoré im túto tvrdosť zabezpečia. Medzi najrozšírenejšie zložky patria kokos, RE pena či studená pena. Matrace sú tvorené kombináciou týchto základných zložiek spolu s ďalšími materiálmi, tak aby došlo k zvýšeniu ich výhod.

01.10.2015
Matrace na pohovku, váľandu

Dosluhujú vám matrace na starej posteli alebo matrace na pohovku a váľandu už niečo zažili? Chcete ich vymeniť bez toho, aby ste vyhadzovali posteľ? Vo väčšine prípadov to nejde. Buď sú pevne pripevnené na plochu postele alebo tvoria súčasť pohovky, či váľandy. V dnešnom článku si povieme, čo robiť v prípade, keď chcete nové matrace na váľandu alebo pohovku.

17.12.2017
Ako správne skombinovať matrac a rošt?

Ak chcete využiť potenciál matraca naplno, musíte mu zabezpečiť ideálne podmienky pre fungovanie. V prípade matracov je to najmä správny podklad, ktorý môže predĺžiť alebo skrátiť životnosť matraca - zvýrazniť anatomické vlastnosti matraca alebo ich naopak utlmiť. Prinášame Vám prehľad jednotlivých druhov podkladov, na ktoré sa zvyčajne matrace ukladajú.

23.04.2015
Matrace a tvrdosť: rozšírená stupnica tvrdostí 1 až 7

Širokú ponuku matracov sme rozčlenili podľa stupňov tvrdosti. Štandardná stupnica pozná 5 stupňov tvrdosti matracov, no my sme sa rozhodli stupnicu rozšíriť.

23.04.2015
Mäkké matrace - tvrdosť rozhoduje pri výbere

Do príliš mäkkého matraca sa vaše telo zabára. Chrbtica nie je v správnej polohe, a tým pádom nemá dostatočnú oporu. Nemôžete sa prirodzene otáčať a spôsobuje vám to časté budenie. Vaše svaly si v noci neoddýchnu a musia neustále pracovať, lebo sa snažia dostať chrbát do vhodnej polohy.

08.12.2015
Správny výber matraca podľa materiálu a zloženia

Vhodne zvolený matrac poskytuje v kombinácii s podkladom dostatočnú vzdušnosť a zaručuje dokonalé rozloženie hmotnosti, tým je zaručená ideálna anatomická poloha chrbtice a uvoľnenie kostného svalstva počas spánku.

23.04.2015
Zónové matrace pre kvalitný spánok v polohe na boku

Každá časť nášho tela potrebuje pri spánku v polohe na boku inú oporu a práve výrobky z rozlíšenými anatomickými zónami tejto požiadavke vychádzajú v ústrety.

17.06.2015
123