0,00 € / 0ks
0

Zaujímavosti o ľudskom spánku

Ako šport ovplyvňuje kvalitu spánku?

Každý sa rád dobre a kvalitne vyspí. Možno ste už počuli o tom, že pravidelný spánok prispieva ku kvalite spánku a zlepšuje ho vo všetkých fázach. Ako teda šport a spánok spolu súvisia?

14.07.2023
Mali by ste spávať na pravom alebo na ľavom boku? Prečítajte si, od čoho to závisí

Možno to znie banálne, ale spánková poloha môže výrazne ovplyvniť vašu celkovú pohodu. V závislosti od daného veku, zdravotného stavu a typu postavy totiž môže byť pre vás určitá poloha lepšia ako ostatné. Presvedčte sa o tom sami v našom článku.

19.05.2023
Vyskúšajte rozdiel medzi bielym, hnedým a ružovým šumom a vyspite sa dosýta

Možno ste už počuli o „bielom šume“, ktorý je obzvlášť obľúbený pri zaspávaní detí, ale viete niečo o hnedom alebo ružovom šume? V dnešnom článku vám vysvetlíme, ako sa navzájom líšia a ktoré zvuky k nim môžeme priradiť. Potom je už len na vás, aby ste zistili, ktorý z nich vám vyhovuje najviac.

06.04.2023
Poruchy spánku u mužov + tipy pre lepší odpočinok

Spánok je životne dôležitý pre každého, ale vedeli ste, že spánok mužov a žien sa navzájom líši? Navyše, veľa mužov nemá dostatok kvalitného spánku napriek tomu, že v posteli strávia dostatok hodín. Často sú na príčine práve poruchy spánku.

03.03.2023
Vedeli ste, že kvalita spánku môže mať vplyv na pokožku?

Na to, aby ste vyzerali mladšie, nemusíte používať drahé krémy proti starnutiu. Ako ukazujú výsledky viacerých štúdií, možno by stačilo len dopriať si viac hodín spánku.

10.02.2023
Detská obezita má viacero príčin. Jednou z nich môže byť aj nedostatok spánku

Nedávne štúdie preukázali, že u detí, ktoré spia menej, ako je odporúčané pre ich vek, sa zvyšuje riziko vzniku obezity. Potvrdilo sa, že deti a dospievajúci, ktorí pravidelne spia menej ako ich rovesníci, v dospelosti viac priberajú a je u nich vyššia pravdepodobnosť nadváhy alebo obezity.

01.02.2023
Chrápanie u detí – čo ho spôsobuje a kedy môže predstavovať vážny problém?

Kým takmer polovica dospelých z času na čas chrápe, u detí nie je chrápanie až také časté. Kedy je teda dôvod na obavy?

10.01.2023
Ako hormóny ovplyvňujú spánok? Zisťovali sme za vás

Hormóny majú vplyv na veľa oblastí z našich životov, od nálady, energie, vzhľadu pleti... Ako však dokážu ovplyvniť to, ako spíme? Prečítajte si viac v našom článku.

19.12.2022
Hypersomnia alebo čo by ste mali vedieť o nadmernej spavosti

Ospalosť a podriemkavanie počas dňa napriek tomu, že ste v noci spali viac ako dostatočne, môže znamenať, že trpíte hypersomniou. O čo presne ide a ako si s tým dať rady, vám už prezradíme v našom článku.

22.11.2022
Môžete spať menej ako 7 hodín za noc a cítiť sa oddýchnutí? Zisťovali sme za vás

Plnohodnotný nočný spánok je nielen príjemný, ale zlepšuje aj duševnú výkonnosť a posilňuje celkové zdravie. Väčšina dospelých potrebuje viac ako 7 hodín spánku za noc a deti i dospievajúci vzhľadom na svoj vývoj dokonca ešte viac. Čo však v prípade, ak si taký luxus jednoducho nemôžete dovoliť?

08.11.2022
123