0948 50 60 79Po-Pia: 9:00 - 16:00
0,00 € / 0ks

Matrace a tvrdosť: rozšírená stupnica tvrdostí 1 až 7

Matrace - stupnica tvrdostíŠirokú ponuku matracov sme rozčlenili podľa stupňov tvrdosti. Štandardná stupnica pozná 5 stupňov tvrdosti matracov, no my sme sa rozhodli stupnicu rozšíriť.

Tvrdosti matracov - 7 stupňov tvrdosti

Pri nákupe v kamennom obchode je tento údaj menej smerodajný, keďže si matrace môžete odskúšať na mieste. Ak vyberáte matrace online, potrebujete maximum relevantných údajov.

1 - Detské matrace

Tuhosťou 1 označujeme matrace pre našich najmenších.

2 - Veľmi mäkké matrace

Mäkké matrace sú napríklad obyčajné molitanové matrace. Môže to byť 14 cm vrstva molitanu s nižšou objemovou hustotou. Toto riešenie je síce lacné a relatívne komfortné (mäkkosť molitanu), no telo nemá v žiadnej polohe dostatočnú oporu.

3 - Mäkšie matrace

Medzi mäkšie matrace patria najmä matrace latexové a matrace s lenivou (pamäťovou) penou. Tieto matrace sa vyznačujú vysokým komfortom, ideálne sa prispôsobujú tvaru tela, nevytvárajú protitlak, slúžia ako prevencia proti prípadnému vzniku preležanín, priaznivo pôsobia na pokožku a krvný obeh, napomáhajú k uvoľneniu svalov.

Obľúbenosť podľa skupiny: takto mäkké matrace uprednostňujú predovšetkým ženy, osoby s bolesťami kĺbov a starší ľudia. Mäkšie matrace sú vhodné najmä na ležanie na boku.

Preferované polohy: Mäkší matrac nevyvíja protitlak na rameno a boky, čo podstatne zvyšuje komfort pri ležaní na boku.

4 - Stredne tuhé matrace

Stredne tvrdý matrac s pamäťovou penou DUO VISCODo skupiny stredne tvrdých matracov patrí široké spektrum penových, sendvičových a pružinových matracov, v ktorých sa kombinujú mäkšie materiály s tvrdšími. Z latexových matracov sú to len tie, ktoré obsahujú spevňujúce vrstvy, napríklad kokos.

Tieto matrace sú elastické, veľmi dobre sa prispôsobujú tvaru tela a zároveň chrbticu udržujú v rovine. Stredne tvrdé matrace preferuje široké spektrum zákazníkov, najčastejšie ženy, ale aj muži v rôznom veku.

Stredne tvrdé matrace sú vhodné pre zákazníkov, ktorí spia najmä na boku, ale často aj v iných polohách.

Tvrdší matrac ATLANTA (AKCIA -40%)5 - Tvrdší matrac

Rovnako ako stredne tvrdé matrace aj tvrdšie matrace môžu byť tvorené z tvrdších a mäkších materiálov, ale tu už prevládajú tvrdšie materiály (RE pena, kokos,..). Medzi tvrdšie matrace patria aj matrace zo "studenej" HR peny, prípadne z PUR peny s vyšším odporom proti stlačeniu.

Tvrdšie matrace uprednostňujú predovšetkým muži, mladí ľudia alebo zákazníci s vyššou hmotnosťou. Tvrdšie matrace poskytnú telu ideálnu oporu najmä pri spánku na bruchu a na chrbte, ale zároveň je stále možné spať aj pohodlne v polohe na boku.

6 - Tvrdé matrace

Do tvrdosti 6, medzi tvrdé matrace, patria vybrané typy sendvičových, pružinových a profilovaných matracov, ktoré obsahujú tvrdú RE penu, vrstvy kokosu alebo "studenú" HR penu s vysokou hustotou.

Je veľká skupina zákazníkov, ktorí všeobecne obľubujú a  požadujú tvrdšie lôžko. Zákazníci, ktorí preferujú tvrdé lôžko spia najčastejšie na bruchu alebo na chrbte.

7 - Extra tvrdé matrace

Do tvrdosti 7 sa radia najtvrdšie matrace. U najtvrdších matracov sa leží priamo na nepoddajných vrstvách z tvrdej RE peny alebo prírodného kokosu. Túto tvrdosť uprednostňujú zákazníci vyššej váhovej kategórie a muži.

Tip: Zónový matrac

Kombinuje mäkšie a tvrdšie zóny. Pod ramenom a pod kolenami je matrac mäkší, aby sa lepšie prispôsobil anatómii tela, najmä pri spánku na boku. Obľúbený je napríklad zónový matrac COCO SENSITIVE.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pridať otázku do poradne
Meno a priezvisko:
Email:
Predmet:
Text Vašej otázky: