0,00 € / 0ks
0
Hygienické matrace, ktoré odolávajú baktériám a alergénom.
Vysoko pružné penové matrace s dlhou životnosťou a odolnosťou.
Pevné a odolné matrace s vysokou priedušnosťou a prírodnými vlastnosťami.
Vysoko pružné a odolné, vyrobené z prírodného kaučuku pre zdravý spánok.
Matrace, ktoré sa prispôsobia tvaru vášho tela pre maximálne pohodlie.
Vhodné pre všetky vekové skupiny, ideálne na pružný lamelový rošt.
Ekologicky šetrné matrace, vyrobené za pomoci prírodných materiálov.
Tradičný typ matraca, ktorý ponúka dobrú oporu a cirkuláciu vzduchu.
Kombinácia pohodlia a podpory za výhodnejšiu cenu.
Kombinácia rôznych vrstiev pre optimálnu podporu a pohodlie.
Poskytujú vynikajúcu podporu tela vďaka individuálne zabaleným pružinkám.
dokg
-

Matrace do detských postielok od najlacnejších

Matrace do postieľok
BAMBINO ECO matrac do postieľky

Pohodlný matrac do detskej postieľky s výškou 6 cm v prateľnom poťahu Aloe Vera. Použité materiály atestované a certifikované.

Tvrdosť

1 do postieľky
Nosnosťdo 35 kg
od 65.00€
75.00€
BABY NATURAL detský matrac do postieľky

Detský matrac do postieľky BABY NATURAL je zložený z BIO peny, ktorý je z jednej strany spevnený unikátnym prírodným materiálom, akým je morská tráva.

Tvrdosť

1 do postieľky
Nosnosťdo 35 kg
od 78.95€

Detský spánok je veľmi dôležitý a hrá nezastupiteľnú úlohu počas života dieťaťa. Čím je bábätko menšie, tým viac hodín denne prespí a to nielen v noci, ale aj cez deň. Počas spánku sa vyvíja a potrebuje čo najlepšie podmienky, aby bol jeho fyzický a mentálny vývoj v poriadku.

Matrace do postieľky pre bábätko

Keďže dieťatko strávi veľa hodín v postieľke, venujeme jej výberu veľkú pozornosť. Ale nielen samotné postieľky sú dôležité pre kvalitný spánok – nemenej dôležité je vybrať vhodný matrac. Možno ste kúpili postieľku už s matracom, no niektoré pri kúpe matrac v základe nemajú. Nové matrace do postieľky sa odporúčajú aj vtedy, keď bábätko zdedilo postieľku po staršom súrodencovi a starý matrac je už preležaný.

Pri výbere matraca do postieľky je potrebné si odpovedať na dôležité otázky:

  • Aké rozmery matraca potrebujem?
  • Akú hrúbku matraca zvolím?
  • Aká tvrdosť je vhodná pre matrace do postieľky?
  • Aký materiál matraca zvoliť?
  • Aký poťah vybrať?

Rozmery matraca do postieľky

Pred kúpou matraca je potrebné postieľku zmerať. Väčšina disponuje klasickými rozmermi 120 x 60 cm alebo 140 x 70 cm.Veľa ľudí však kúpi postieľku iných rozmerov, dokonca atypických a vtedy je vhodné nechať si vyrobiť matrac na mieru.

Matrace pre bábätko so správnym rozmerom prispievajú k jeho bezpečnosti. V prípade, že je matrac menší ako postieľka, vystavujete dieťa riziku. Do medzere medzi ním a rámom postieľky môže vkĺznuť ruka alebo noha bábätka a môže sa zraniť.

Hrúbka matracov

Matrace do postieľky sú vo všeobecnosti vysoké okolo 6-8 cm, čo je dostačujúce pre malé batoľatá. Pokojne môžete zvoliť aj vyššie matrace. Avšak napríklad pri používaní monitora dychu, vyšší matrac nad 10 cm môže ovplyvniť citlivosť snímacej dosky monitora, ktorá sa umiestňuje práve pod matrac.

Tvrdosť matracov pre bábätká

Matrace pre bábätká by nemali byť príliš tvrdé, ale ani veľmi mäkké. Odporúčajú sa stredne tuhšie matrace. Poskytujú dieťaťu pevnú oporu a zároveň netlačia. Úplne mäkký matrac alebo matrac s pamäťovou penou nie je vhodný. Malé batoľatá často spia na brušku a mäkký matrac im nedovolí pohodlne dýchať. Samozrejme na takomto matraci nemusí dôjsť k správnemu vývoju chrbtice bábätka.

Z akých materiálov sa vyrábajú matrace pre bábätko

Matrace do postieľky sa vyrábajú z rôznych materiálov, napríklad z PUR peny, HR peny, latexu,kokosových vlákien alebo aj kombináciou týchto materiálov.

Latex – vyznačuje sa tvarovou stálosťou a elasticitou. Je antialergický a hypoalergénny, zabraňuje šíreniu plesní, roztočov, baktérií a neabsorbuje prach. Latexové matrace do postieľky sú vyrobené zo zmesi syntetického a prírodného latexu a sú vhodné na lamelový rošt.

PUR pena – polyuretánová pena je najbežnejším materiálom detských matracov do postieľky. Podobným materiálom je aj HR pena, ktorá sa však vyrába modernejšou technológiou, kvalitatívne je o triedu vyššie. Tieto peny sa v matracoch kombinujú napríklad s kokosom. Ide o vzdušné materiály, sú pružné a majú dlhú životnosť.

Kokos – je prírodný materiál, ktorý je veľmi vzdušný a do matracov sa používa na spevnenie. Kokosové dosky sa kombinujú napríklad s PUR penou alebo HR penou.Tieto materiály majú antialergické a antibakteriálne vlastnosti. Dieťatko sa na matraci nebude prehrievať a poskytne mu ideálnu oporu pre detskú chrbticu. Kokosové dosky môžu mať latexovú impregnáciu. Vhodné sú pre malé deti trpiace na alergiu.

Matrace pre bábätko do postieľky

Poťahy na matrace pre najmenších

Pamätáte sa ešte na klasické matrace do postieľky z molitanu a v poťahu s rozprávkovými postavičkami? Samozrejme poťah bol krásny, ale nedal sa dať dole a oprať. Keďže pri maličkých deťoch nikdy neviete aká nehoda číha, je vhodné mať matrac do postieľky so snímateľným poťahom, ktorý sa dá kedykoľvek dať dole a oprať. Zbavíte ho nečistoty, roztočov a v neposlednom rade ide aj o hygienu, ktorá je pri bábätkách veľmi dôležitá.

Malé nehody v podobe vyliatia tekutín, či iné nehody počas spánku dokážu narobiť veľa starostí. Preto sú výbornou voľbou matracové chrániče, ľahko sa udržiavajú a nedovolia preniknúť tekutinám do matraca.

Je pre vás cena matraca do postieľky dôležitá?

Pre veľa rodičov je dôležitým faktorom pri výbere matraca cena. Na cenu vplýva veľa faktorov – hlavne však materiál matraca a jeho hrúbka. Avšak vysoká cena nemusí hneď znamenať lepšiu kvalitu a aj v nižšej cenovej relácii sa dá nájsť bezpečný matrac do postieľky vysokej kvality.

Existuje mnoho druhov matracov pre bábätko a z rôznych materiálov. Každý z nich má svoje výhody alebo nevýhody a tie je potrebné pri výbere matraca tiež zvážiť. V prípade, že ešte máte nejasnosti s výberom matraca do postieľky pre dieťa, tak sa neváhajte na nás obrátiť. Sme vám k dispozícii v našej poradni, kam nám môžete kedykoľvek zasielať svoje otázky.

Nejobjednávanejšie rozmery matracov do detskej postieľky:

40 x 80 cm 40 x 90 cm 50 x 50 cm 50 x 100 cm 60 x 80 cm
60 x 100 cm 60 x 110 cm 60 x 120 cm 60 x 140 cm 70 x 120 cm
70 x 140 cm 70 x 160 cm 75 x 160 cm 80 x 140 cm 80 x 160 cm
Späť k produktom