0,00 € / 0ks
0

PUR pena vs. RE pena a hĺbka priestoru na matrac

Späť
Otázka:

Dobrý deň,
s manželom máme záujem o dva tvrdé matrace s kokosovou penou.
Máme posteľ v japonskom štýle (vnútorný rozmer 180x200x2) a doteraz sme mali futon, no nebola som veľmi spokojná.
Preto by som sa chcela poradiť s odborníkmi:
1. Neviem si vybrať medzi matracom HORTENZIA kokosové matrace a SENZA BIO sendvičový matrac s kokosom. Aký je rozdiel vo funkcii medzi PUR penou a RE penou?
2. Aká je odporúčaná hĺbka pevného roštu matracu v ráme postele, aby sa matrac ležaním nedeformoval po stranách?
Vopred Vám ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň.

Odpoveď:

Dobrý deň,

matrace SENZA BIO a HORTENZIA sú veľmi podobné. Horné vrstvy sú profilované (masážny povrch) a pena zabezpečí potrebný komfort.

Nižšie v strede obidvoch matracov sú použité spevňujúce materiály. HORTENZIA obsahuje 2x 2 cm vrstvu pevného kokosového vlákna, SENZIA BIO 2x 1cm vrstvu kokosového vlákna. Matrac HORTENZIA je preto trocha tvrdší, pod penou je cítiť tuhosť kokosového vlákna výraznejšie ako v prípade 1cm vrstvy matraca SENZA BIO.

Stredová výplň príliš nemení vlastnosti matraca, človek ju pri ležaní necíti. V prípade matraca HORTENZIA je v strede PUR pena, pretože tuhosť garantujú 2cm vrstvy kokosu. Matrac SENZA BIO obsahuje len centimetrové vrstvy, tak pre podporenie tuhosti je v strede RE pena (je tuhšia ako PUR pena).

Výška rámu 2 cm je dostatočná. Slúži v podstate len k stabilizácii matraca, aby sa nevysúval z rámu postele, keď si na matrac sadáte alebo z matraca vstávate.

Pre porovnanie - matrace sú si veľmi podobné, obidva dostatočne tuhé, ale určitou výhodou matraca HORTENZIA je cca o 3 cm vyššia výška.

Ďakujeme za Váš záujem.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pridať otázku do poradne
Meno a priezvisko:
Email:
Predmet:
Text Vašej otázky: