0,00 € / 0ks
0

Problémy s krčnou chrbticou a bruxizmus pri spánku na bruchu

Späť
Otázka:

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako sa odnaučiť spánku na bruchu. Mám 24 rokov a všetky príznaky problémov ktoré sú napísané vyššie. Problémy s krčnou chrbticou a bruxizmus. Ťahá sa to už tri roky neustále bolesti v krku kŕče a stuhnuté svalstvo, štiepenie zubov dôsledku škrípanie. Cítim neustále napätie v krku a ak večer skúšam zaspať na boku alebo má chrbte nejde to. Poradili by ste mi prosím ako sa naučiť spať na boku alebo niečo čo by mi pomohlo.

Ďakujem pekne za odpoveď s pozdravom Erika Čurná.

Odpoveď:

Dobrý deň,

v tomto prípade je najlepším riešením konzultácia s fyzioterapeutom, ktorý Vám pomôže nájsť správnu polohu a inštruovať Vás pri zmene návykov.

Problém môže byť aj v nevhodnom lôžku. Ak je napríklad matrac príliš tvrdý a v polohe na boku vyvíja nepríjemný protitlak na exponované miesta, telo má tendenciu podvedome sa pretáčať do polohy, kde ho nič netlačí. Pri ležaní v polohe na bruchu a chrbte sa váha tela rozloží na širšiu plochu, ako pri ležaní na boku, takže toľko nie je cítiť protitlak. Takže by bolo vhodné otestovať zmenu polohy na poddajnejšom lôžku. Ak by stačilo zmäkčiť stávajúce lôžko, najjednoduchším riešením je pridanie vrchného matraca - topperu.

Držíme palce, aby sa Vám čo najskôr podarilo odnaučiť od spánku v nevhodnej polohe.

Ďakujeme za Váš záujem.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pridať otázku do poradne
Meno a priezvisko:
Email:
Predmet:
Text Vašej otázky: