0,00 € / 0ks
Kategórie
Mimoriadna ponuka
Matrace podľa typu
Matrace podľa využitia
Matrace podľa rozmeru
Výhody nákupu u nás
 • Doprava ZADARMO
 • Vankúš ZADARMO
 • Možnosť platby kartou
 • Atypické matrace na mieru
 • Skúsenosti 12 rokov
 • 1. eshop s matracmi na trhu
 • Slovenská firma
 • Možnosť vrátiť do 15 dní
 • Showroom s matracmi
 • Overený zákazník

  100%

  Rychle doručenie, kvalitné spracovanie

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  V deň doručenia síce došlo zo strany predajcu k omylu - vyexpedovali zlý matrac, ale ihneď o tom informovali mňa aj kuriéra; nasledujúci deň bolo už všetko v poriadku.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  kvalita, donáška kuriérom

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia

Stredne tvrdé alebo tvrdšie matrace pre vekovo pokročilé osoby

Späť
Otázka:

Dobrý deň, na základe dnešného telefonického rozhovoru sa obraciam na vás ohľadne poradenstva pri výbere vhodných matracov. Uvažujem o kúpe sendvičových matracov stredne tuhých, alebo tvrdších, avšak s rozdielnou tuhosťou strán. Používanie bude občasné (8 - 10 x do roka) pre vekovo pokročilé osoby o hmotnosti 75 - 80 kg. Podklad pevný, prípadne rovné latenie. Teplotný rozsah prostredia: + 26° C až - 8° C. Zaujíma ma aj trvácnosť matracov. Predbežne sú predmetom môjho záujmu typy:

COCO SENSITIVE
VERONIKA
ELITA a
MARIKA
v rozmeroch 80 x 190

S pozdravom M. Jačiansky

Odpoveď:

Dobrý deň,

uvedené matrace VERONIKA a ELITA sú skôr stredne tuhé. Väčšie profilovanie (výraznejšie vlnky na povrchu) matraca VERONIKA môže zákazník vnímať, že matrac je mäkší. Takisto kvôli ramennému zmäkčenie. Ak teda hľadáte stredne tvrdý alebo aj tvrdší, tak vhodnejší bude ELITA, ktorý je stredne tuhý a pri váhe do 80 kg môže pôsobiť aj ako mierne tvrdší. Verím, že by bol vhodný, len neponúka odlišnú tuhosť strán.

Toto ponúka matrac COCO SENSITIVE. Tento matrac je skôr tvrdší a čoho by som sa obával, v prípade používania vekovo pokročilými osobami, je výrazná tuhosť použitého kokosu. V prípade problémov s bolestivosťou kĺbov, by boli matrace nevhodné, pretože kokos by na kĺby mohol tlačiť.

To isté by hrozilo aj v prípade matracov MARIKA - stred je výrazne tuhší a mohol by tlačiť na kĺby.

Z našej ponuky by som Vám odporučil matrac 1+1 FANTASY. Konštrukcou je veľmi podobný na matrac ELITA, no ponúka mierne odlišnú tuhosť na každej strane. Stred je tvrdší a garantuje potrebnú zvýšenú tuhosť, no nie je až tak tvrdý ako kokos alebo RE pena v matraci MARIKA.

Odkaz na matrace 1+1 FANTASY 80 x 190 cm: https://www.zdravotne-matrace.sk/fantasy-matrace-s-pamatovou-penou-1-1-80x190

Samozrejme odporučenie ohľadne možnosti protitlaku zo strany kokosu je len všeobecné. Ak podobnými problémami netrpíte a chceli by ste skôr pevný a tuhší matrac (spevnený kokosom), vhodný by bol COCO SENSITIVE aj kvôli rozdielnej tuhosti na obidvoch stranách, čo ste uviedli ako dôležité kritérium výberu.

Ďakujeme za Váš záujem.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pridať otázku do poradne
Meno a priezvisko:
Email:
Predmet:
Text Vašej otázky: