0,00 € / 0ks
0

Výber matracu po výmene bedrového kĺbu

Späť
Otázka:

Dobrý deň, prosím Vás o odporučenie matracu pre pani s hmotnosťou 98 kg po výmene bedrového kĺbu. Odporúča sa vyšší a tvrdší matrac. Ležať bude na chrbte a boku. Taktiež Vás prosím uviesť možný termín dodania. ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň,

dôležité je najpr rozdeliť matrace podľa uloženia na správny podklad. Ak máte v lôžku pevný podklad, vhodné sú matrace s klasickými alebo taštičkovými pružinkami. Naopak na pružný lamelový rošt sú vhodné bezpružinové matrace, takže penové, latexové alebo sendvičové.

Tvrdší a vyšší matrac bude určite vhodný, no je veľmi pravdepodobné, že prvé týždne po operácii by bolo ležanie na tvrdšom matraci veľmi bolestivé - tvrdosť matraca by vytvárala protitlak na exponované miesto.

Preto by som odporučil matrac, ktorý obsahuje na každej strane odlišnú tuhosť, z jednej strany stredne tuhý a z druhej strany tvrdší a môžete si jednoducho upraviť želaný komfort otočením matraca.

Na pevný podklad môžeme odporučiť matrace: MULTI VISCO, SPIMSI HOJDAVO PLUS, ORTOPEDIC S1000 PLUS, MULTI S7, LATEXO

Na pružný lamelový podklad odporúčame: SPIMSI DO RUŽOVA, KING, TOP COMFORT, AUSTIN

Konkrétny matrac si už vyberiete podľa zloženia a nostnosti, prípadne výšky. Ak by ste potrebovali poradiť, sme tu pre Vás.

PS: Každý reaguje po operácii bedrového kĺbu inak. V prípade zvýšenej citlivosti na protitlak je možné lôžko ešte zmäkčiť použitím vrchného matraca.

Ďakujeme za Váš záujem.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Pridať otázku do poradne
Meno a priezvisko:
Email:
Predmet:
Text Vašej otázky: