0,00 € / 0ks
0
Hygienické matrace, ktoré odolávajú baktériám a alergénom.
Vysoko pružné penové matrace s dlhou životnosťou a odolnosťou.
Pevné a odolné matrace s vysokou priedušnosťou a prírodnými vlastnosťami.
Vysoko pružné a odolné, vyrobené z prírodného kaučuku pre zdravý spánok.
Matrace, ktoré sa prispôsobia tvaru vášho tela pre maximálne pohodlie.
Vhodné pre všetky vekové skupiny, ideálne na pružný lamelový rošt.
Ekologicky šetrné matrace, vyrobené za pomoci prírodných materiálov.
Tradičný typ matraca, ktorý ponúka dobrú oporu a cirkuláciu vzduchu.
Kombinácia pohodlia a podpory za výhodnejšiu cenu.
Kombinácia rôznych vrstiev pre optimálnu podporu a pohodlie.
Poskytujú vynikajúcu podporu tela vďaka individuálne zabaleným pružinkám.
dokg
-

Pružinové matrace od najlacnejších

Najlacnejšie pružinové matrace sa začínajú na 132.95 eurách. Samozrejme, cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Lacnejšie pružinové matrace sa vyznačujú nižšou výškou cca 16 cm oproti najvyšším pružinovým matracom s výškou až cca 23 cm, ale aj trocha nižšou nosnosťou oproti najdrahším modelom s nosnosťou až cca do 120 kg.
Pružinové
PAOLA pružinový matrac Bonell

Kvalitný pružinový matrac systému Bonell je kombinovaný s polyuretánovou penou. Ochranná vrstva a sieť proti pretlačeniu pružín podstatne zvyšujú životnosť matraca. Pre svoje výborné ortopedické vlastnosti je matrac veľmi obľúbený a žiadaný.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 90 kg
od 132.95€
PAOLA NATUR pružinový matrac s kokosom

Kvalitný pružinový matrac s vrstvou kokosového vlákna na letnej strane - strana s kokosom je mierne tvrdšia.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 90 kg
od 149.95€
ERGONOMY ortopedický pružinový matrac

Veľmi kvalitný ortopedický pružinový matrac s ortopedickými vlastnosťami. Jadro tvorí pružinový systém Bonell.

Tvrdosť

5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 120 kg
od 165.95€
NATURA tvrdý pružinový matrac

Veľmi obľúbený tvrdý pružinový matrac, ktorý využíva priaznivé vlastnosti prírodných materiálov. Na letnej strane tvoria roznášaciu vrstvu kokosové vlákna a na zimnej strane ovčia vlna.

Tvrdosť

6 tvrdý
Nosnosťdo 120 kg
od 182.95€
MONARCHA vysoký pružinový matrac

Luxusný, veľmi kvalitný matrac sa vyznačuje svojou výškou, ktorá vyhovuje napríklad aj seniorom, ktorým uľahčuje vstávanie z postele.

Tvrdosť

4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 228.95€

Pružinové matrace - rokmi overená klasika

Podľa zloženia môžu byť kvalitné pružinové matrace stredne tvrdé až extra tvrdé.

Komfort pružinových matracov vytvárajú vrstvy peny uložené na pružinovom systéme. Mäkšie pružinové matrace obsahujú viacej mäkšej peny (napr. 2-4 cm, ale aj viacej), zatiaľ čo tvrdé matrace obsahujú skôr tvrdé peny s vysokou hustotou alebo spevňujúce vrstvy kokosu.

Náš tip: Pružinové matrace s kokosom, Akcie na pružinové matrace

Pre deti a nižšie váhové kategórie sú vhodné poddajnejšie pružinové matrace s penovou vrstvou, ktorá dodá matracu potrebné zmäkčenie. Zákazníci s vyššími nárokmi na tuhosť môžu vyberať z pružinových matracov so spevňujúcimi vrstvami kokosu alebo tvrdej RE peny.

Aký vybrať pružinový matrac ?

Použitý pružinový systém Bonell patrí k najkvalitnejším vôbec. Využívame pružinky českej výroby s dlhoročnou tradíciou. Sila drôtu je 2,4 mm a každá pružinka má 2 závity, ktoré zabezpečia dlhoročnú pružnosť a obmedzujú možnosť zlomenia pružiny (ako tomu môže byť u lacných pružinových matracov s cenami pod 100 EUR). Nevýhodou je len trocha nižšia nosnosť, max. do 120 kg.

Okrem dlhej životnosti ponúkajú pružinové matrace tieto výhody:

  • sú najlepšie vetrateľné - schopnosť “dýchať” pri každom pohybe na matraci a tak nemusíte riešiť problémy s vetraním matracov
  • komfort pružného pružinového jadra kombinovaného s ďalšími vrstvami podľa preferencií
  • možnosť uložiť na pevný rošt alebo na dosku - pružinový matrac dokáže správne reagovať na telo aj na roštoch, ale aj na pevnej doske (penové a latexové matrace potrebujú pružný lamelový rošt, aby získali optimálnu pružnosť)

Pružinové matrace BonellOdporúčania pri nákupe pružinových matracov

Pružinové matrace musíte vyberať s ohľadom na Vašu hmotnosť a požadovanú tuhosť, pretože pružinové matrace reagujú odlišne pri nižšom alebo vyššom zaťažení. Ak je napríklad pružinový matrac prezentovaný ako stredne tvrdý s nosnosťou do 100 kg, tak pre užívateľa s váhou 50 kg bude tvrdý, až s vyššou váhou cca od 80 kg dokáže optimálne reagovať na váhu a bude pôsobiť pocitovo ako stredne tvrdý.

Matrace pružinové neodporúčame objednávať ako dvojmatrace - teda jeden veľký matrac pre dvoch. Všetky pružinky sú prepojené a tak je každý pohyb jedného z partnerov cítiť aj na druhej strane matraca. Riešením je uloženie 2 samostatných pružinových matracov vedľa seba. Zároveň kvôli prepojeniu pružín sa neodporúča pružinové matrace polohovať, aby sa spoje neporušili.

Počuli ste, že pružinové matrace vŕzgajú? Je to len mýtus. V skutočnosti pružinové matrace neobsahujú nič, čo by mohlo vydávať zvuky. Pôvod vŕzgania musíte hľadať pod matracom - často vŕzga drevená konštrukcia roštu, ktorá sa časom mierne skriví a už nedolieha na rám postele rovnomerne. Riešením je podložiť rošt plsťou alebo inou textíliou. Vŕzgať môžu aj "časom unavené" plastové púzdra, ktoré držia lamely.

Uloženie pružinových matracov na správny podklad

Matrace pružinové sú ideálnou voľbou na pevný rošt alebo dosku, ale je možné ich uložiť aj na lamelový rošt (nepolohovateľný). Pružinové matrace sa neodporúča polohovať - polohovanie by mohlo narušiť systém spojov medzi jednotlivými pružinkami.

Len pružinové a taštičkové matrace môžete bez obáv uložiť na plnú dosku - ostatné matrace majú s týmto povrchom problém kvôli ventilácii a odvetraniu zvyškovej vlhkosti. Naopak pružinové a taštičkové matrace “dýchajú” pri každom pohybe na ňom a tak sú určené aj do priestorov s vyšším rizikom vlhkosti, ako sú napríklad chaty a víkendové domy.

190 x 80 cm 190 x 85 cm 190 x 90 cm 195 x 80 cm 195 x 85 cm
195 x 90 cm 200 x 80 cm 200 x 85 cm 200 x 90 cm 200 x 100 cm
200 x 120 cm 200 x 140 cm 200 x 160 cm 200 x 180 cm 200 x 200 cm
Späť k produktom