0,00 € / 0ks
0
Samostatnou kategórou penových matracov sú matrace s pamäťovou, často označovanou aj ako lenivou penou. Najmodernejšia pena vyvinutá v laboratóriách NASA pre potreby kozmonautov.
dokg
-

Doporučené matrace pre Váš výber

Mäkšie matrace s nosnosťou do 120 kg určené na pevný rošt, vhodné pri spánku v polohe na boku alebo v rôznych polohách

Na pevný rošt je možné uložiť taštičkové matrace (zároveň platí, že ak preferujete mäkší matrac, ten by mal byť vyšší, aby poskytoval dostatok priestoru pre vnorenie tela). Keďže preferujete mäkšie až stredne tuhé matrace a zároveň spávate aj v polohe na boku, je lepšie vyberať matrac bez extra tuhých, spevňujúcich materiálov, ktoré by mohli mohli tlačiť v polohe na boku na boky a rameno (najmä kokosové vlákno, RE pena). Naopak vhodné sú materiály HR pena, pamäťová pena alebo BIO pena.

Matrac, ktorý obsahuje taštičkové pružinky je vďaka pružinkám živší, pružnejší, hojdavejší v porovnaní s penovými matracmi, ktorú sú skôr stabilnejšie, pevnejšie, telo kopírujú len pod telom a zvyšok jadra na zaťaženie nereaguje. Matrac ERGOMAX a FIVE STAR obsahuje na tvrdšej stane aj kokosové vlákno, tvrdšia strana je vhodnejšia pre spánok v polohe na chrbte a na bruchu, kedy sa váha rozdelí na väčšia plochu tela a pevná vrstva nikde netlačí, ako tomu môže byť pri poloha na boku, kedy sa váha sústredí na rameno a boky.Viac

Mäkšie matrace do 120 kg na pevný rošt - spánok v polohe na boku
ORTOPEDIC S1000 PLUS taštičkový matrac

Taštičkový matrac ORTOPEDIC S1000 PLUS – špeciálny antidekubitný matrac so 7-zónovým taštičkovým jadrom MULTIPOCKET.

Tvrdosť

3 mäkší + 5 mierne tvrdší
Nosnosťdo 140 kg
od 390.00€
437.00€
FIVE STAR vysoký taštičkový matrac

Až 1000 ks pružiniek v matraci v kombinácii s kvalitnou VISCO elastickou pamäťovou penou a studenou HR penou radí tento matrac medzi extra komfortné taštičkové matrace.

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 140 kg
od 375.00€
420.00€
ERGOMAX Soft/Hard taštičkové matrace 1+1 (2 ks)

Najinovatívnejší a najuniverzálnejší taštičkový matrac z našej ponuky, ktorý kombinuje všetky moderné materiály v jednom matraci s celkovou výškou až 23 cm.

Tvrdosť

3 mäkší + 4 stredne tuhý
Nosnosťdo 120 kg
od 430.95€
482.00€

V prípade, že ako podklad pod matracom slúži plná doska, odporúčame ju perforovať navrtaním otvorov po celej ploche - zlepšíte tak hygienu lôžka, matrac bude rýchlejšie odvetrávať vlhkosť. Matrac ERGOMAX máme vo výhodnej ponuke ako 1+1. Spánok v polohe na bruchu sa neodporúča, píšeme o tom napríklad aj tu: Vedeli ste že najhoršia poloha pri spánku je na bruchu?

Späť k produktom
 • Overený zákazník

  100%

  vyhoda tovar si objednate a pride priamo k vam .objeednavka z domova

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  Rýchla komunikácia i doručenie.

  viac ako pred mesiacom

 • Overený zákazník

  100%

  rýchle dodanie

  viac ako pred mesiacom

Všetky hodnotenia