0,00 € / 0ks

Blog o zdravom spánku

Ovplyvňuje spln mesiaca náš spánok?

Počas spánku môže človeka rušiť množstvo vecí, od štekajúceho psa či hlučných susedov, cez elektorniku, až po plačúce dieťa. Tieto všetky faktory dokážeme odstrániť alebo aspoň sčasti eliminovať. Vedeli ste však, že spánok môže ovplyvňovať nebeské teleso – mesiac?

20.07.2020
Vedeli ste, že najhoršia poloha pri spánku je na bruchu?

Každý z nás má svoju najobľúbenejšiu polohu pri spánku, v ktorej sa mu najlepšie spí a zároveň najrýchlejšie zaspáva. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ktorú polohu pri spánku máte v obľube a uprednostňujete ju pred inými? Pokiaľ je to poloha na bruchu, určite vás nepotešíme. Má totiž viac negatív ako ostatné polohy a preto sa považuje za najhoršiu polohu pri spánku.

27.07.2020
Inteligentným osvetlením k lepšiemu spánku

Možno si to ani neuvedomujeme, ale svetlo ovplyvňuje náš každodenný život. Naše spánkové návyky prirodzene riadi východ a západ slnka, to znamená, že pri východe slnka sa naše telo aktivuje a na konci dňa dochádza k jeho útlmu. Čo však robiť, keď potrebujeme v noci rozsvietiť a nechceme nikoho rušiť? Aké nočné osvetlenie zvoliť, aby sme sa ráno cítili odpočinutí a oddýchnutí?

11.08.2020
Ako pomáha čistota v spálni k výdatnému  spánku

Spálňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v každom dome či byte. V nej počas noci čerpáme potrebnú energiu do ďalšieho dňa. A nielen to, v nej spíme a snívame, ale aj polihujeme, či sa s naším partnerom milujeme. Spálňa dokonca býva aj miestom spánku maličkej ratolesti v prvých mesiacoch života. Všetky tieto činnosti priamoúmerne súvisia s pohodlím, ktoré nám dokáže poskytnúť iba čistá miestnosť. Veď nie nadarmo sa hovorí, čistota pol života.

11.08.2020
Ustlať či neustlať ráno posteľ?

Ustlaná posteľ a poriadok v spálni vypadá pekne a upravene. Všetci si určite pamätáme na detstvo, keď nás rodičia učili, že by sme si mali ráno dať do poriadku rozhádzané periny a ustlať si ich. Možno to aj my pripomíname denne svojim deťom. Ale robíme správne?

23.09.2020
Ako môže vegánstvo ovplyvniť spánok

Vegánstvo je životný štýl, ktorým sa ľudia okrem iného snažia v maximálnej možnej miere vylúčiť zo svojho jedálnička všetky suroviny a produkty živočíšneho pôvodu. Ide najmä o mäso a mäsové výrobky, vajcia, mlieko i mliečne výrobky a častokrát aj med. Pokiaľ ste sa rozhodli stať sa vegánom, určite vás zaujíma, ako to ovplyvní buď v dobrom alebo v zlom váš doterajší život. V našom článku sa dozviete viac, ako môže vegánstvo ovplyvniť spánok.

21.01.2021