0948 50 60 79
0,00 € / 0ks

Ako vybrať matrac

Radi poradíme všetkým, ktorí si chcú vybrať nový matrac nielen podľa ceny, ale na základe relevantných informácií. Ak Vám nie je čokoľvek jasné, píšte na obchod@zdravotnematrace.sk.

Ako sa správne starať o matrac?

Prinášame Vám 10 praktických tipov ako sa správne starať o matrace nielen z našej ponuky. Dodržiavaním týchto rád a tipov predĺžite životnosť matraca a zároveň zabezpečíte optimálnu hygienu Vášho lôžka počas celej životnosti.

Ako správne skombinovať matrac a rošt?

Ak chcete využiť potenciál matraca naplno, musíte mu zabezpečiť ideálne podmienky pre fungovanie. V prípade matracov je to najmä správny podklad, ktorý môže predĺžiť alebo skrátiť životnosť matraca - zvýrazniť anatomické vlastnosti matraca alebo ich naopak utlmiť. Prinášame Vám prehľad jednotlivých druhov podkladov, na ktoré sa zvyčajne matrace ukladajú.

Matrace a tvrdosť: rozšírená stupnica tvrdostí 1 až 7

Širokú ponuku matracov sme rozčlenili podľa stupňov tvrdosti. Štandardná stupnica pozná 5 stupňov tvrdosti matracov, no my sme sa rozhodli stupnicu rozšíriť.

Správny výber matraca podľa materiálu a zloženia

Vhodne zvolený matrac poskytuje v kombinácii s podkladom dostatočnú vzdušnosť a zaručuje dokonalé rozloženie hmotnosti, tým je zaručená ideálna anatomická poloha chrbtice a uvoľnenie kostného svalstva počas spánku.

Online fórum: Aký matrac? Otázky a odpovede

Radi poradíme všetkým, ktorí si chcú vybrať nový matrac nielen podľa ceny, ale na základe relevantných informácií. Na internete sme prešli rôzne fóra a prinášame Vám odpovede na časté otázky.

Zónové matrace pre kvalitný spánok v polohe "na boku"

Každá časť nášho tela potrebuje pri spánku v polohe "na boku" inú oporu a práve výrobky z rozlíšenými anatomickými zónami tejto požiadavke vychádzajú v ústrety.

Aké sú to tvrdé matrace a čím sú výnimočné?

Na to, aby boli tvrdé matrace tvrdými musia obsahovať určité materiály, ktoré im túto tvrdosť zabezpečia. Medzi najrozšírenejšie zložky patria kokos, RE pena či studená pena. Matrace sú tvorené kombináciou týchto základných zložiek spolu s ďalšími materiálmi, tak aby došlo k zvýšeniu ich výhod.

Mäkké matrace - tvrdosť rozhoduje pri výbere

Do príliš mäkkého matraca sa vaše telo zabára. Chrbtica nie je v správnej polohe, a tým pádom nemá dostatočnú oporu. Nemôžete sa prirodzene otáčať a spôsobuje vám to časté budenie. Vaše svaly si v noci neoddýchnu a musia neustále pracovať, lebo sa snažia dostať chrbát do vhodnej polohy.

15 tipov, ako sa vyhnúť nespavosti a mať kvalitnejší spánok

Určite sa vám už niekedy stalo, že ste nevedeli zaspať, alebo ste sa každú chvíľu budili. Pokiaľ sa u vás problémy so spánkom vyskytujú zriedka netreba panikáriť. Je to v poriadku. Avšak, ak sa problémy vyskytujú pravidelne, treba spozornieť.

Dobrý a zdravý spánok: režim zdravého spánku, poruchy spánku

Tajomstvo zdravého spánku? Spánok vôbec nie je jednoduchá činnosť, ako sa zdá na prvý pohľad. Nejde ani tak o to, v akej polohe zaspávame, ale o to, čo sa deje v našom mozgu. Aj keď navonok to vyzerá, že pri spánku úplne vypneme a odpočívame, v našej hlave sa dejú neuveriteľné veci.

123
Výhody nákupu u nás
  • Doprava ZADARMO
  • Spokojných zákazníkov
  • Atypické matrace na mieru
  • Vybraný tovar do 5 dní
  • 1. eshop s matracmi na trhu
  • Slovenská firma
  • Výroba do 10 dní
  • Možnosť vrátiť do 15 dní
  • Skúsenosti 7 rokov